GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 19:39   Güncelleme : 30-03-2021 19:39

7.5 km yol asfalt oluyor

7.5 km yol asfalt oluyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, konforlu bir ulaşım için il genelindeki yol bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Çatalpınar ilçesine bağlı Güneyce ve Gündoğdu mahalle yolunda devam eden çalışmalarda, sarp ve eğimli arazilerde özverili bir çalışma yürütülüyor.

Ordu’da asfalt ve beton yol seferberliğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki, yeni yol açma, bakım onarım stabilize ve genişletme çalışmalarına da devam ediyor. Bölgenin dik ve eğimli arazisinde vatandaşlara, standardı yüksek konforlu bir ulaşım sunmak için seferber olan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Çatalpınar Güneyce ve Gündoğdu mahallelerinde yol genişletme ve onarım çalışması başlattı.

Toplam 1.5 kilometre genişletme yapılacak olan 7.5 kilometrelik güzergahtaki çalışmaların ardından altyapı çalışmaları başlayacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, yol emülsiyon asfalt ile buluşacak.

Devam eden çalışmalarla ilgili memnuniyetini ifade eden vatandaşlar, “Bu yolumuz bazı bölgelerde iki aracın yan yana geçişini engelleyecek kadar dardı. Büyükşehir Belediyemiz şu anda özverili bir çalışma yürütüyorlar. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber merkezi