GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 21:00   Güncelleme : 18-02-2021 16:23

73 OLAYA ANINDA MÜDAHALE!

73 OLAYA ANINDA MÜDAHALE!

Altınordu genelinde Pazartesi gününden itibaren başlayan yoğun kar yağışı sonrası kar küreme ve temizleme çalışmalarına başlayan Altınordu Belediyesi ekipleri, gelen ihbar ve taleplere de anında karşılık verdi.

Meteoroloji’den yapılan uyarıları dikkate alarak ilçedeki yoğun kar yağışına karşı hazırlıklarını erkenden başlatan Altınordu Belediyesi, önceden hazır tuttuğu ekiplerle kar yağışına ilk andan itibaren müdahale etti. Ekipler, ilçenin yüksek kesimlerinde ulaşımın aksamaması, vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Kent merkezi için de teyakkuzda olan karla mücadele ekipleri, araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını gerçekleştirdi.

Altınordu Belediyesi'ni arayarak yardım talebinde bulunan vatandaşlara da anında ulaşıldığını ifade eden Başkan Tören, toplamda 73 farklı talebin ekipler tarafından karşılandığını söyledi. Bu kapsamda; "5 hasta ve hastane için yol temizlendi, 1 engelli vatandaşımıza kolisi ulaştırıldı, aracı yolda kalan 2 vatandaşımıza ekiplerimiz tarafından yardım edildi, 4 hasta vatandaşımız diyalize götürüldü, 4 vatandaşımız covid testi ve aşı randevusuna götürüldü, gelen ihbar üzerine 1 evin üstüne devrilen ağaç kaldırıldı, cenaze için 1 sokak yolu hızlı bir şekilde açıldı, ekmek ve yemek talebinde bulunan 1 vatandaşımızın bu isteği yerine getirildi, 4 kişinin kedi ve köpek maması talebi karşılandı, gelen 2 adet talep üzerine hayvanların yemlenmesinin yapılabilmesi için yol açıldı, belediyemizin rutin yol açma ve tuzlama çalışmalarına ek olarak gelen ihbar ve taleplere doğrultusunda 20 mahallede tuzlama yapıldı, 28 sokağın yolu ulaşıma açıldı."

Haber merkezi