GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 08:55   Güncelleme : 12-02-2021 08:55

7. AY, 38. OKUL…

7. AY, 38. OKUL…

38’inci okulun yapım protokolü de imzalandı

Göreve başlarken ilimizin ihtiyacı olan 41 okulu devlet-vatandaş işbirliği ile gerçekleştirmeyi hedef koyan Vali Tuncay Sonel, 38. Okulun protokolünü de imzaladı.

Bir yandan depreme karşı dayanıksız ve riskli okul binalarının yıkılacak olması, bir yandan tekli eğitime geçebilmek için gerekli olan okul binalarının Devlet-Vatandaş işbirliği ile ilimize kazandırılması için yoğun çaba sarf eden ve kısa sürede 41 okul binası yapımını hedefleyen Vali Tuncay Sonel, bu hedefine bir adım daha yaklaştı.

Kaldı 3 okul

Devlet-Vatandaş işbirliği ile bugüne kadar 37 okul binasının yapımını ilimize kazandıran Vali Tuncay Sonel, 38’inci okulun yapım protokolüne de imza attı. Aslen Ünyeli olup, iş hayatını İstanbul’da sürdüren Görgülü Plus İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi hayırsever iş insanı Hasan Görgülü ve oğulları Zekai Görgülü, Ertuğrul Görgülü tarafından Ünye ilçemize 24 derslikli Ortaokul yaptırılacak.

İmzalar atıldı

Ünye ilçemizin Bayramca mahallesine yaptırılacak ve “Emine Görgülü Ortaokulu” adını taşıyacak 24 derslikli okul binasının yapımı için Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi. İmza töreninde konuşan Vali Tuncay Sonel, “Bugün yine Ordu’muzun değerlerinden Ünyeli olup, İstanbul’da iş hayatını sürdüren hayırseverimiz Hasan Görgülü amcamız var. Onun yetiştirdiği iki tane değerli evladı Zekai ve Ertuğrul Görgülü beylerle hayırlı bir iş için beraberiz. Allah razı olsun Ordu’muza geldiler. Ünye ilçemizde anneleri adına 24 derslikli ‘Emine Görgülü Ortaokulu’ binasını yaptıracaklar. Biz böyle iş inşalarımızı görünce, Ordu’muzun değerlerini görünce çok mutlu oluyoruz. Hasan amcamız bugün aramızda bulunamadı. Biz buradan İstanbul’a Hasan amcamıza selam gönderiyoruz. Ellerinden öpüyoruz kendisinin. Oğulları Zekai ve Ertuğrul bey de böyle bir hayra vesile oldukları için kendilerine Ordu’muz adına, öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bu topraklara borcumuz var”

Okul protokolü imza töreninde hayırsever iş insanı Hasan Görgülü’nün oğlu Zekai Görgülü de törende; “Biz, bu topraklar doğduk, bu toprakların insanlarıyla birlikte para kazandık. Rahmetli annemiz, eğitime ve çocuklara çok önem verdiği için bizde kardeşim Ertuğrul bey ve Sevda hanımla beraber düşündük, taşındık ne yapabiliriz diye? En sonunda milli eğitim müdürümüzün vasıtasıyla bu işe karar kıldık. İnşallah Allah utandırmaz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Ünye ilçemizde yapılacak 24 derslikli ‘Emine Görgülü Ortaokulu’nun yapım protokolü, Vali Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Hayırsever iş insanı Zekai Görgülü tarafından imzalandı. Haber merkezi