SPOR
Giriş Tarihi : 03-08-2021 21:00   Güncelleme : 03-08-2021 21:00

52 ORDUSPOR'DAN ALTYAPI ATAĞI!

52 ORDUSPOR'DAN ALTYAPI ATAĞI!

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi'ndeki 500 m2'lik kulüp binası arsası tahsisi için de görüşmelerine devam ediyor. Buranın alt yapı tesisi olarak kullanılacağı belirtildi.

Karapınar Mahallesi'nde 500 m2'lik alana tesis...

 

Son yıllarda alt yapıya beklenen önemi veremeyen 52 Orduspor Futbol Kulübü, 2021-2022 sezonundan itibaren alt yapı konusunda atağa geçmek istiyor.

"300'e yakın sporcumuz var"

52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Başkanı Bahtiyar Köksal, altyapı projeleri olduğunu ancak pandemiden dolayı bir türlü gün yüzüne çıkaramadıklarını belirterek, "Bütün planlarımız pandemi süreci bozdu. altyapı ile ilgili şu anda yaklaşık 300'e yakın futbolcumuz lisansları ile birlikte hazır. Onların malzemelerini de tedarik ettik. Ancak biz çalışmalara başladığımız anda hükümetin pandemi sürecinde aldığı kararlar neticesinde hem futbolcuları hem de ailelerini riske atmamak adına antrenmanları iptal ettik. Bu süreçte tüm Türkiye'deki futbol kulüpleri gibi bizde çalışmalara başlayamadık" dedi.

"Akademi Ligi'ne de katılacağız"

 2021-2022 sezonundan itibaren altyapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini aktaran Köksal, şunları söyledi; "Önümüzdeki sezon kaldığımız yerden devam edeceğiz ve antrenmanlarımıza başlayacağız. Altyapı antrenörlerimiz Ali Şahin, Hüseyin Sarı, Turgut Özel, Atilla Yücel ve Adem Mağden görevlerinin başındalar. Çalışmalarımız akademi takımı nezdinde devam edecek. 4 takımla U15, U16, U17 ve U19 liglerinde mücadele etmeyi planlıyoruz. Bu yasaklar tamamen bittiği zaman 52 Orduspor Futbol Kulübü Futbol Okulu projesini de hayata geçireceğiz. Altyapısından futbolcu yetiştirmeyen kulüpler ya ceplerine ya da kaderlerine mahkum oluyorlar. Biz bunun sorumluluğunu kulübün üzerine bırakmayacağız.''

"Tesis için onay bekliyoruz"

Uzun süredir görüşme halinde oldukları altyapı binası ve tesisi projesinde de son aşamaya geldiklerinin altını çizen Köksal; ''Yaklaşık bir yıldan bu yana üzerine düştüğümüz Karapınar Mahallesi'ndeki 500 m2'lik kulüp binası arsası tahsisi için Devlet Su İşleri, Ordu Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü'nden onaylar alındı. Sadece bir imza kaldı ve onu bekliyoruz. Şu haliyle dahi projelendirdik. Karapınar Mahallesi'ndeki sahanın projesini yaptık. Yurtdışında olan ve pandemiden dolayı Türkiye'ye gelemeyen Sebahat Köksal vasıtası ile UEFA'ya sunduk. UEFA'dan gelecek olan finansal yapılandırmadan sonra kaynak bulabilirsek bu tesisi Ordu'da bulunan spor gençliği ve 52 Orduspor Futbol Kulübü altyapısına sunmayı planlıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul