SPOR
Giriş Tarihi : 02-06-2021 23:59   Güncelleme : 03-06-2021 12:20

52 ORDUSPOR'DA KONGRE ERTELENDİ

52 ORDUSPOR'DA KONGRE ERTELENDİ

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün olağan genel kurulu, çoğunluk sağlanamaması nedeniyle 9 Haziran 2021 Çarşamba gününe ertelendi.

Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda dün Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri'nde yapılması planlanan kongreye yeterli sayıda katılım olmadı. Kongre, 9 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 14.00'de çoğunluğa bakılmaksızın aynı gündemle aynı yerde yapılacak.

Mevcut kulüp başkanı Şükrü Bodur'un da katılmadığı kongrede, çoğunluğun sağlanamadığı kulüp yetkililerince tutanağa geçirildi.

Başkan Şükrü Bodur'un tek aday olarak girmesi beklenen olağan genel kurul öncesinde listenin de büyük oranda şekillendiği öğrenildi.

52 Orduspor Futbol Kulübü 2. Başkanı Bahtiyar Köksal, çoğunluk sağlanamadığı için olağan genel kurulun bir hafta sonra aynı gün ve saatte yine tesislerde gerçekleştirileceğini söyledi.

418 üye var

Kongrenin ertelendiğini aktaran Köksal; "52 Orduspor Futbol Kulübü'nün 2 Haziran 2021 tarihinde yapması gereken olağan kongre sizlerin de şahit olduğunuz üzere çoğunluk sağlanamadığından dolayı 9 Haziran 2021 Çarşamba günü yine burada gerçekleştirilecek. Çoğunluk sağlanamamıştır. Bunu da tutanakla imza altına aldık. 52 Orduspor'un 418 üyesi bulunmaktadır. İkinci kongrede çoğunluğa bakılmaksızın kongre yapılacaktır. İnşallah bu şehre layık, başarılar ve hayırlar getirebilecek bir kongre olmasını diliyorum" dedi.

"Yönetime büyük ilgi var"

52 Orduspor'un yönetimine girmek isteyen çok sayıda kişi olduğuna dikkati çeken Köksal, sözlerine şöyle devam etti; "23 Aralık 2019 tarihi itibariyle yapılan genel kurul, olağanüstü genel kuruldu. Bu kongre sonucunda ise yönetim, 3 yıllığına görev alacak. Şükrü Bodur, 9 Haziran'da yapılacak olan kongrede tekrar adaydır. Liste çalışmasıyla ilgili görüşmeler devam ediyor. Kendisi Cumartesi günü Ordu'ya gelecek. Kongre gününe kadar da Ordu'da kalacak olan Başkan Bodur, liste çalışmalarını nihayete erdirecektir. Şuana kadar yönetimde olan arkadaşlarımızdan çalışamayacağını söyleyen arkadaşlarımız var. Bunun yanında 52 Orduspor'un yönetiminde yer almak isteyen hem Ordu içinden hem de Ordu dışından çok büyük talepler var. Başkan Şükrü Bodur ve yönetimimize talepler geldi. Bunlar da değerlendiriliyor. Yönetimde görmek istediğimiz arkadaşlarımızla temaslarımız olacak. Listedeki isimler net olarak kongrede görülecek. Bu ilgiden dolayı biz de şaşırdık. Ordu'nun gündemine 52 Orduspor Futbol Kulübü'nü yerleştirmiş olmalıyız ki, beraber çalışmak için bayağı istekler var. Bunlar geçmişte pek şahit olmadığımız durumlar. Hep ikna etmeye çalışırdık. Artık yönetimimize girmek için talepler var."

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde olağan genel kurulun 9 Haziran 2021 Çarşamba günü Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri'nde çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirileceği bildirildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul