SPOR
Giriş Tarihi : 15-07-2021 23:13   Güncelleme : 15-07-2021 23:13

52 ORDUSPOR'A SPORCUYU KORUYAN CİHAZ

52 ORDUSPOR'A SPORCUYU KORUYAN CİHAZ

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü, sadece dünyaca ünlü kulüpler ile bazı Süper Lig ekiplerinin kullandığı ESWT (Şok Dalga Tedavisi) cihazını Storz Medical sponsorluğunda bünyesine kattı.

ESWT cihazı 1990'lı yıllardan bu yana kas iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde kullanılıyor. Bazı Süper Lig ekiplerinde bulunan cihazı 52 Orduspor Futbol Kulübü de aldı.

Storz Medical'in sponsorluğunda alınan ESWT (Şok Dalga Tedavisi) cihazı ile birlikte sporcu sakatlıklarının da en aza indirilmesi planlanıyor.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada; "Kulübümüze sporcuların yoğun antrenman sonrası veya müsabaka sonrasında daha çabuk dinlenebilmeleri, sporcu sakatlıklarının önlenmesi ve oluşan sakatlıkların iyileşme sürecinin kısaltılması noktasında sporcu sağlığına olumlu etki eden Storz Medical ESWT cihazını hediye eden Sayın Erdoğan Yücel' e teşekkür ederiz" denildi.

52 Orduspor 2.Başkanı Bahtiyar Köksal, ihtiyaç duyulması halinde ESWT cihazını kullanmak isteyen Ordu'daki tüm spor kulüplerine kapılarının açık olduğunu söyledi.

Ordulu İş İnsanı Erdoğan Yücel ise memleketinin takımına bu cihazı bağışlamak istediğini belirterek, 52 Orduspor sağlık heyetine de cihazla ilgili gerekli eğitimi verdiklerini söyledi.

Sadece dünyaca ünlü kulüpler ile Türkiye'deki Süper Lig'in 4 büyük ekibinde bulunan 20 bin Euro değerindeki ESWT (Şok Dalga Tedavisi) cihazı, 52 Orduspor tarafından da kullanılmaya başlandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul