SPOR
Giriş Tarihi : 05-06-2021 09:57   Güncelleme : 05-06-2021 09:57

52 ORDUSPOR, YENİ STADI KİRALIYOR!

52 ORDUSPOR, YENİ STADI KİRALIYOR!

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü, yapımında sona gelinen Yeni Ordu Stadyumu'nu 1 yıllığına kiralamak için Gençlik ve Spor Bakanlığı'na resmi başvuruda bulundu. Mor Beyaz Yeşilli ekip, 2021-2022 sezonunda maçlarını da burada oynamak istiyor.

Şimdiye kadar müsabakalarını 19 Eylül Stadyumu'nda oynayan 52 Orduspor, yeni stadın bitmesiyle birlikte maçlarını Durugöl'deki statta oynamak isterken, bu konuda resmi başvuruda da bulundu.

"Bakanlığa teklifte bulunduk"

Yeni stadı kiralamak için resmi başvuruyu yaptıklarını aktaran 52 Orduspor Futbol Kulübü 2.Başkanı Bahtiyar Köksal; Yeni stat için görüşmelerimiz resmi anlamda sürüyor. Yeni stadı 1 yıllığına kiralama konusunda bakanlığımıza teklifimizi sunduk. Maçların seyircili olup olmaması federasyonun vereceği bir karar. Yeni sezonda yeni stadımızda oynamak ve orayı da 1 sezonluk kiralama düşüncesinde olduğumuzdan müracaatımızı yaptık. Cevabımızı bekliyoruz" dedi.

"Taraftar 12. adamdır"

Yeni statta taraftarla buluşmak istediklerini aktaran Köksal; "Taraftarlarımız, bizim oyuncularımıza güç verirken, rakip takım açısından ise baskı oluşturur. Taraftar 12. adamdır. 52 Orduspor, taraftarlı oynadığı zaman, futbolcu ve yönetim üzerinde bir baskı oluşturacaktır. Futbol zaten bir temaşa sporu. Seyirci bu işin olmazsa olmazıdır. Eskiden seyirci olaylarından dolayı tribünlere ceza verilirdi. Tatsız tuzsuz bir çorba gibi olurdu. Gerekli önlemleri alarak takımımızın seyircisiyle oynaması gerektiğini umuyoruz. Onların verecek olduğu destekle daha iyi olacağız." diye konuştu.

"İskeleti koruyacağız"

Teknik adam ve transfer konusuna da değinen Köksal, şunları söyledi; "Teknik direktör konusunda görüşmeler sürüyor. Nihai kararı yeni yönetim kurulu verecektir. Çarşamba günü kongre bittikten sonra ilk iş olarak teknik adam konusunu halledeceğiz. Sezon içerisinde de takip ettiğimiz oyuncular vardı. Bu isimler bizimle çalışacak teknik heyete bildirilecektir. Şuana kadar iç ya da dış transfer konusunda yönetim kurulunun görüşme yapması mümkün değil. Hiçbir futboluyla masaya oturmadık. Yeni teknik adam belli olduktan sonra transfer komitesi teknik ekiple oturup, iç transferde kalacak ve gidecek oyuncuları belirleyecek. Mutlaka bu takımın iskeletini korumak gibi bir mecburiyetimiz var. Ne kadar iyi transferler yaparsanız yapın, iskeleti olmayan bir takımın futbolcuların bireysel yetenekleriyle başarıya gitmesi mümkün değil. Özellikle iskeletin korunması anlamında yönetim kurulu görüş birliğinde."

"Hedefimiz mutlak şampiyonluk"

Köksal; "Bu sezon öyle ya da böyle şampiyon olmamız gerekiyor. Geçen seneki yönetim 2009'da bıraktığımız spor yöneticiliğine 2019 yılında geldik. Geldiğimizde bu camiada çok şeylerin değiştiğini gördük. Bizim da adaptasyon sürecimiz oldu. Bu takımın başarı ve başarısızlığında yönetim kurulunun katkısı vardır. Hiçbir futbolcumuzu suçlamadık. Bu takımı biz kurduk. Bir başarısızlık varsa bunu yönetim olarak üstlendik, yine de üstleniriz. Bu sezonu geride bırakıp önümüzdeki sezon mutlaka Play-Off'lara bile kalmadan şampiyon olalım diye hedef koyduk" diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)