GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 09:15   Güncelleme : 28-09-2021 09:15

"5 MEGA PROJE YERİNE TEKERLEKLİ TRAMVAY"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, "Numan Kurtulmuş, yıllar önce Ordu'ya 5 Mega Proje sözü vermişti. Bugün birinden bile bir haber yok. Günde en az 3 bin yolcu taşıyan teleferik yerine de 20 yolcu taşıyan tekerlekli tramvayı getirdiler. Allah akıl fikir versin" dedi.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yıllar önce Ordu'ya 5 mega proje sözü vermesine karşın bunlardan hiç birini yerine getirmediğini aktaran Adıgüzel, "Biz diyoruz ki; üniversite öğrencileri yurt sorunu taşıyor, sayın Erdoğan da bizi yalan konuşuyor diyor. Sayın Erdoğan, yalanın daniskası yanında duruyor, belgelerle kanıtlı. Numan Kurtulmuş'un tramvay dediği bu olsa gerek. Gerçi bunun rayları yok ama!" diye konuştu.

"Teleferiğin açığını gidereceklermiş"

'İki tane eski bakan. Birisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, diğeri AKP genel başkan vekili. Yapabildikleri orijinal tramvay değil, ancak bu şekilde nostaljik bir tramvay olmuş' diyen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "Hilmi Güler de içine oturmuş, turizme katkı olacağını söylüyor. Turizm deyince Ordu'dan Boztepe'ye çalışan teleferiği Cumhuriyet Halk Partili belediye yaptı. Bunlara hazır bir şekilde verdi. Tam 4 aydır kapalı. Ne zaman açılacağı da belli değil. Bu teleferik yılda 1 milyon, günde en az 3 bin yolcu taşıyor. Günde 3 bin yolcu taşıyan bu teleferiğin açığını, günde 20 yolcu taşıyan bu tramvay ile gidereceklerini iddia ediyorlar. Allah size akıl fikir versin.

"Kendi kendinize eğlenin"

Bir de tutmuşlar, bu nostaljik, ya da dandik tramvayı milletin yürüdüğü kaldırıma, bisiklet yoluna koymuşlar. Bunun zaten tekeri var. İndirin yola, kendiniz de ekibinizle beraber içine girin, mahalle mahalle dolaşın, kendi kendinize eğlenin. Ama milletle eğlenmeyin. Ya da en iyisi aynı yerde kalsın. Burası zaten Numan Kurtulmuş'un söz verdiği tramvay hattı. Millet bunu gördükçe yıllar önce Numan Kurtulmuş'un söz verip de tutmadığı tramvay hattıyla 5 mega projesini akıllarına getirsin.

"Ordu'yu rezil ettiniz"

Daha önce de belediye meydanına sanatçı Engin Altan Düzyatan'ın büstünü, Türk büyüğü Ertuğrul Gazi diye millete takdim eden, bu şekilde Ordu'yu tüm Türkiye'ye rezil eden de bunlar. Sonra tuttular aynı meydana pandemide bir gaz odası koydular. İçine girenden çok, dışına bakıp gülenler oldu. Size bu akılları kim veriyor? Mizah dergisi Gırgır vardı. Orada enteresan buluşları olan Zihni Sinir karakteri vardı. Herhalde belediye ekibinden birisi, bu Gırgır dergisini fazlaca okumuş."

Haber merkezi