GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 08:00   Güncelleme : 27-09-2021 08:00

41. OKULUN TEMELİ DE ATILDI

41. OKULUN TEMELİ DE ATILDI

Vali Tuncay Sonel’in, Ordu’nun eğitim alanındaki derslik ihtiyacının giderilmesi amacıyla başlatmış olduğu çalışmalar kapsamında Fatsa İlçesinde yapılacak 8 derslikli Anaokulunun temeli atıldı.

Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla tarafından anneleri Hacı Zekiye Karamolla adına yaptırılacak 8 derslikli Anaokulunun temel atma töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, hayırsever Karamolla ailesine teşekkür ederek, Ordu’da son bir yıl içerisinde 41 okul binasının kazandırıldığını, bunlardan bazılarının yapımının tamamlanarak eğitim-öğretime açıldığını, bazılarının yapımının devam ettiğini, bazılarının da yapımına yakın bir vakitte başlanacağını dile getirdi.

532 yeni derslik

Ordu’da, devlet varandaş destekli yapılan okulların bitmesiyle toplamda 532 derslik yapılacağını belirten Vali Sonel, 46 okulun da Milli Eğitim Bakanlığımızın destekleri ile güçlendirmesinin yapıldığını sözlerine ekledi.

Törene, Vali Tuncay Sonel, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çubukoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Anaokulunun yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Yılmaz Karamolla ve eşi Ayşegül Karamolla, Ömer Karamolla, babaları Necati Karamolla, iş insanı Turan Sürücü, ailesi ve öğrenciler katıldı. Haber merkezi