GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 08:40   Güncelleme : 03-10-2021 21:06

​​​​​​​4 BİN ÖĞRENCİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Altınordu Belediyesi, bu sene ilk defa okulla tanışan 4000 ilköğretim 1.Sınıf öğrencisinin heyecanını sevince ve coşkuya çevirdi. Başkan Aşkın Tören’in eğitim öğretimin ilk günü bizzat başlattığı ilkokul birinci sınıflara eğitim ve kırtasiye seti ile hijyen paketi hediyesi dağıtımı kamu özel ayrımı olmaksızın ilçede bulunan tüm okullarda tamamlandı.

​​​​​​​4 BİN ÖĞRENCİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri şehirde bulunan devlet özel ayrımı olmaksızın tüm okullarda ilkokul birinci sınıfa başlayan yaklaşık dört bin öğrencinin tamamına eğitim ve kırtasiye seti ile hijyen paketi hediyesini ulaştırdılar.

"Desteğimiz sürecek"

Şehirde bulunan tüm okullarda ilkokul birinci sınıfa başlayan ayrımsız dört bin öğrencinin tamamına hediyelerini ulaştırdıklarını söyleyen Başkan Tören, şunları söyledi; "söz konusu eğitimse bizim için gerisi teferruattır. Eğitim öğretim hayatlarına merhaba diyen evlatlarımıza bir farkındalık yaşatmak amacıyla her yıl sürdürdüğümüz eğitim ve kırtasiye seti hediyemize bu sene hijyen seti de ekledik. Öğrencilerimizin, eğitim camiamızın sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmeleri için her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Yavrularımızın minik avuçlarında dua, yüreklerinde sevinç, yüzlerinde tebessüm olabilmek adına gösterdiğimiz çalışmalarımızın yanında öte yandan düzenli olarak okullarımızda sürdürdüğümüz hijyen seferberliğimiz de devam ediyor. Ayrıca okullar eğitime başlarken servis araçlarını dezenfekte etmiştik. Bu yöndeki çalışmalarımız da belirli periyotlarla sürecek. Öğrencilerimizin eğitim camiamızın ve ayrımsız her bir insanımızın yanında olan duruşumuz ve tavrımız değişmeyecek. Yeni nesil belediyecilik ve sosyal belediyecilik anlayışı ile insanına yük getiren değil gönlünü ve imkanlarını paylaşan hizmet ve gönül belediyeciliği ile yolumuza devam ediyoruz."

Haber merkezi