SPOR
Giriş Tarihi : 11-11-2021 23:21   Güncelleme : 11-11-2021 23:21

35 YIL SONRA O GOLÜ ANLATTI

35 YIL SONRA O GOLÜ ANLATTI

Beşiktaş'ın Sarı Fırtına lakaplı efsane futbolcusu Metin Tekin, 35 yıl önce Orduspor kalecisi Hüsnü Karakoyun'a attığı golü anlattı.

1985-1986 sezonunda Beşiktaş, Orduspor'u 5-1 mağlup etmişti. Ancak o müsabakada Beşiktaş'ın attığı 2. gol çok konuşulmuştu.

NTV'de yayınlanan Kırılma Anı programında Emek Ege'nin konuğu olan Metin Tekin, birçok anısını anlatırken, 5-1 yendikleri Orduspor müsabakasını da es geçmedi.

O gol çok konuşulmuştu

O karşılaşmada Beşiktaş, Orduspor karşısında 1-0 öndeyken, dakikalar 21'i gösterdiğinde Metin Tekin, Orduspor kalecisi Hüsnü Karakoyun'un tek elle tuttuğu meşin yuvarlağa kafasıyla vurup Kovacevic'in gol yapmasını sağlamıştı. Bu golden sonra Karakoyun  ve Ordusporlu futbolcular uzun süre itiraz etmiş, hatta devre arasında Hüsnü Karakoyun, yerini Metin Akçevre'ye bırakmıştı.

"Kural aklımda kaldı"

Metin Tekin, Orduspor'a attırdığı golle ilgili anısını şu sözlerle anlattı: "Karşılaşmadan birkaç hafta önce bir hakem hocasından bu pozisyonu iyice öğrendim. Kaleci topu tek elle aldığı taktirde kafayla alınması halinde faul çalınmayacağını söylemişti. O benim aklımda kaldı ve maç içinde de böyle bir şey oluştu. O anda kural benim aklıma geldi ve kafayla topu aldım. Kovacevic de golü attı. Pozisyon anında Hüsnü Karakoyun, faul diye itirazda bulundu. Hatta müsabaka bitiminde kuralı kendisine anlattım ama farklı yenildikleri için beni dinlememişti."

Haber merkezi