GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:40   Güncelleme : 16-02-2021 08:40

30 YILLIK SORUNA NEŞTER!

30 YILLIK SORUNA NEŞTER!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Boztepe Mahallesi'nin 30 yıllık içme suyu hatlarını sil baştan yenileyerek, şehri geleceğe hazırlıyor.

Altınordu ilçesi Boztepe Mahallesi’nin 30 yıllık içme suyu şebeke hattının sil baştan yenilendiğini ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

"Sorunsuz içme suyu"

Genel Müdür Us, şöyle konuştu: “Yatırım çalışmalarımız kapsamında Altınordu ilçesi Boztepe Mahallesi’nde 30 yıl önce yapılmış ancak aradan geçen süre içerisinde kullanım ömrünü tamamlamış olan içme suyu şebeke hatlarını yeniliyoruz. Toplamda 14 bin 500 metrelik bu çalışmamızda şu ana kadar 2 bin metrelik kısmı tamamladık. Kalan bölümlerin tamamlanmasının ardından mahallemiz düzenli ve sorunsuz bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak.”

OSKİ Genel Müdürlüğünün Boztepe Mahallesi’nde yapmış olduğu çalışmadan memnuniyet duyduklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Mustafa Kurucu ise; "Kullanım ömrünü tamamlamış ve geçmiş yıllarda sık sık arızalara neden olan içme suyu hatlarımız, Avrupa standartlarında OSKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından yeniden yapılıyor. Kısa süre içinde tamamlanması beklenen bu çalışma sonunda mahallemiz sorunsuz bir içme suyu alt yapısına kavuşmuş olacak." diye konuştu.

Haber merkezi