Süleyman Soylu Geri mi Dönüyor?

Ankara - Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki suç örgütüne yönelik soruşturma, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ciddi bir krize yol açtı. Soruşturma kapsamın...

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri


Ankara - Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki suç örgütüne yönelik soruşturma, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ciddi bir krize yol açtı. Soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan ile gizli tanık Serdar Sertçelik'in ifadeleri doğrultusunda "Ufuk komiser" kod adlı bir personelin evinde arama yapıldı. Haklarında resen soruşturma başlatılan bu isimler görevden uzaklaştırılırken, dün gözaltına alındılar.

Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Ancak zirveye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın çağrılmaması dikkat çekti. Aynı zamanda Erdoğan'ın geçtiğimiz cumartesi günü eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğü iddiaları, Ankara kulislerini hareketlendirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, emniyet içinde yeni bir FETÖ tarzı yapılanmanın ortaya çıktığını belirterek dikkatleri üzerine çekti. Yerlikaya, dün AKP grup toplantısına katıldı ancak basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı ve gerekli açıklamayı sosyal medyada yaptığını belirtmekle yetindi.

Bu gelişmelerin ardından Ankara’da "Süleyman Soylu geri mi dönüyor?" sorusu gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde bir YouTube yayınında organize suç örgütleriyle başarılı şekilde mücadele ettiğini vurgulayan Soylu'nun yeniden İçişleri Bakanı olabileceği iddia ediliyor. AKP içinde Soylu'nun geri dönüşünü isteyen bir grup olduğu ve AKP'ye yakın medyada bu yönde yayınların kesintisiz sürdüğü gözlemleniyor.

16 May 2024 - 23:17 - Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun