Apartmanda Patlama: 3 Can Yanarak Söndü

Almanya'nın Düsseldorf kentinde bir apartmanda meydana gelen patlama, şehri sarstı. Apartmanın alt katındaki büfede saat 02.25 sıralarında gerçekleşe...

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Almanya'nın Düsseldorf kentinde bir apartmanda meydana gelen patlama, şehri sarstı. Apartmanın alt katındaki büfede saat 02.25 sıralarında gerçekleşen patlamanın ardından çıkan yangın, korku dolu anlara sahne oldu.

İtfaiye Mücadeleyi Sonlandırdı

Patlamanın ardından alevler hızla apartmanın üst katlarına ve park halindeki araçlara sıçradı. Çok sayıda apartman sakini, dumanlar ve alevlerden kaçmak için balkonlardan merdivenle tahliye edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri söndürdü.

3 Can Kurtarılamadı, 16 Yaralı

Yangının söndürülmesinin ardından yapılan ilk incelemelerde 3 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Yaralıların durumunun bazılarının ağır olduğu ifade edildi.

Patlamanın Nedeni Bilinmiyor

Polis ve itfaiye ekipleri, patlamanın nedenini araştırmaya devam ediyor. Yangının sebebinin gaz kaçağı veya elektrik arızası olabileceği üzerinde duruluyor.

Düsseldorf'ta Soruşturma Başlatıldı

Olayla ilgili soruşturma başlatan yetkililer, patlamanın nedenini ve sorumlularını en kısa sürede belirleyeceklerini açıkladı.

16 May 2024 - 23:13 - Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun