3 Dil Bilen Zabıtalar İş Başında

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin turizm hamlesi kapsamında başlattığı "12 Ay Ordu" sloganıyla hayata geçirdiği Çevre ve Turizm Zabıta ekibi hizmete başladı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
3 Dil Bilen Zabıtalar İş Başında
3 Dil Bilen Zabıtalar İş Başında
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesinin 3 ay değil 12 ay Ordu sloganı ile başlattığı turizm hamlesi kapsamında oluşturulan Çevre ve Turizm Zabıta ekibi kentte görev yapmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ekip, kente gelen yerli ve yabancı turistlere 7/24 hizmet veriyor. 3 Dil Bilen Zabıtalar İş Başında

12 kişiden oluşan ve tamamının yabancı dil bildiği Çevre ve Turizm Zabıta ekibi kente gelen turistlere iletişim, gastronomi, halkla ilişkiler, kent tarihi, turist rehberliği ve turizm destinasyon noktaları hakkında bilgilendirmede bulunuyor.

İngilizce, Japonca ve arapça Biliyorlar

Başkan Hilmi Güler’in talimatları ile geçtiğimiz yıllarda yapısı yenilenen ve bünyesinde barındıkları tamamının İngilizce – Arapça ve Japonca bildiği personeller özellikle yaz aylarında Ordu’nun dört bir noktasında görev yapacaklar.  Altınordu ilçesinde Boztepe ve sahil şeridi başta olmak üzere Perşembe Yason Burnu, Aybastı Perşembe Yaylası ve Kabadüz Çaybaşı’nda görev yapan ekip buraları ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere bulundukları yer ile ilgili bilgiler verecekler. 

3 Dil Bilen Zabıtalar İş Başında

Sahadalar

7/24 saat sahada dönüşümlü görev yapacak olan ekipler, 4 motor ve 2 bisiklet ile sürekli sahayı tarayacaklar. Turizm bölgelerinde kurulan turizm ofislerinde belirli günlerde de görev yapan ekipler ayrıca denetimlerde gerçekleştirebilecekler. Öte yandan vatandaşlar Alo Zabıta 153 ihbar hattından istek ve taleplerde bulunabilirler.

16 May 2024 - 16:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz