Çelik Eşyaların Tamirine Büyük İlgi!

Tencere, tava ve çaydanlık gibi çelik mutfak eşyalarını tamir edip parlatan usta Ergin Akkaya, Ordu’da tabiri caizse eskiye nur yağdığını belirterek tamirata gelenlerin yüzde 60 oranında arttığına dikkat çekti.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Tencere ve çaydanlık gibi çelik mutfak eşyalarını tamir edip parlatan usta Ergin Akkaya, Ordu Altınordu ilçesinde 20 yıldır baba mesleğini sürdürüyor. Son zamanlarda artan ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşların tamirata yöneldiğini söyleyen Akkaya, vatandaşların talebinin son zamanlarda arttığını belirtti.

“Vatandaşlar Tamire Yöneldi”

Alım gücünün düştüğünü söyleyen Akkaya, “Çaydanlık, tencere ve tava gibi eşyaların tamiratı yüzde 50-60 oranında arttı. Ekonomik şartlardan ve insanların alım gücü düştüğünden dolayı vatandaşlar tamire yöneldi. Hem insanlara daha cazip geliyor hem de kesesine uygun geliyor. Eski eşyayı yeni gibi yapıyoruz. Bu yüzden de vatandaşlar bize tamire geliyorlar” diyerek açıkladı.

“Eşyaları Yeni Gibi Yapıyoruz”

Eski çelik eşyaları yeni gibi yaptıklarının altını çizen Akkaya, “Ustalığını kendimiz yaptığımız için gerektiğinde bir gün içinde de verebiliyoruz. Ancak daha detaylı bir bakım için bugün verenlere yarın alın diyoruz. İç dış parlatma ve kulp tamiratı gibi tamiratlarını da yaparak eşyaları yeni gibi yapıyoruz. Böylece bir gün beklemesi daha iyi oluyor” ifadelerini kullandı.

“Hakiki Çelik Olmasına Dikkat Edin”

Vatandaşlara yeni ürün alırken dikkat etmeleri uyarısında bulunan Akkaya, “İnsanların yeni aldıkları eşyalarda önerimiz hakiki çelik olmalarına dikkat etmesi lazım. Fiyatı ucuz olduğu için ucuza gitmemeli. Çünkü fiyat düştüğü için çelik oranı da düşüyor. Çelik oranı düştüğü için kullanma süresi de düşüyor. Hem insan sağlığına zararlı oluyor hem de maddiyat yönünden zararlı olmuş oluyor. Ama hakiki çelik bir ömür boyu kullanabileceğin bir çelik olmuş oluyor. Vatandaşın hakiki çeliği ayırt edemeyeceği için güvendiği markadan almasını tavsiye ederim” dedi.

Özel Haber: Soner Özdemir

16 May 2024 - 16:30 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir