"Asgari Ücretli Dış Kapının Dış Mandalı Mı?"

Asgari ücretli çalışanlar hayal kırıklığına uğradı. Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yok. Üvey evlat muamelesi gören asgari ücret çalışanları ise bu duruma tepkili!

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan merak edilen soruya yanıt geldi. Ekonomik verilerin iyiye gittiğini vurgulayan Bakan Işıkhan, asgari ücrete ek zam olup olmayacağına ilişkin soruyu yanıtladı. Bakan Işıkhan, “Asgari ücrete ek zam olmayacak.” dedi. 

"Enflasyon Boynumuzu Büktü"

Asgari ücretliler ise bu karara tepkili! Ordu'da 21 yaşlarında olan Önder ve Ahmet Yüksel, asgari ücretle çalıştıklarını ve geçim sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdi. Ailelerine destek olmak için çalıştıklarını kaydeden iki genç, "Temmuz ara zammı rahat nefes aldırıyordu. Şimdi o da yok. En büyük sorun enflasyonun yüksek olması. Biz bu yaşta kazandığımız parayı borç harç derken buhar olduğunu  dile getirdi. 

"Çözüm İstiyoruz"

Memur ve emeklilere yapılan ara zamların olması, ancak asgari ücretlilere bu tür bir iyileştirme yapılmamasının asgari ücretlilere dışlanmış hissini yaşattığını kaydeden genç işçiler, "Hayatımızı çalışmaya adamışız. Birikim desen yapamıyoruz. Günü kurtarma peşine düştük. Neden zam yapılmaz ki. Asgari ücretli dış kapının dış mandalı mı? Tatil desen yok. En kısa sürede yetkililerin bu enflasyona artık dur demesini bekliyoruz" şeklinde konuştular. 

Özel Haber 

16 May 2024 - 16:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz