Can Altay İçin Helallik Alındı

Altınordu Belediyesi'nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli olan iç mimar Can Altay için Altınordu Belediyesi önünde helallik alındı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Can Altay İçin Helallik Alındı
Haber albümü için resme tıklayın

Beklenmedik bir şekilde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Can Altay için Altınordu Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene mesai arkadaşları, akrabaları ve çok sayıda vatandaş katılırken törende Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Can Altay İçin Helallik Alındı

Bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, mesai arkadaşı için şunları söyledi;

“Hepimizin başı sağ olsun. Ordu cansız, heyecansız kaldı. Rabbim mekanını cennet eylesin. Hepimizin çok sevdiği, değer verdiği, kıymetli bir arkadaşımız, kardeşimizdir. Hem giyimiyle, hem duruşuyla, Ordu bir değerli, iyi bir delikanlısını kaybetti. Benim için de özel bir konuşma. Bundan 26 yıl önceydi. Ben de böyle babamı kaybetmiştim. Belediyenin önündeydik. Bugün kendimi onun yerine koymaya çalışıyorum.”

Can Altay İçin Helallik Alındı

Altınordu Belediyesi eski Başkanı Engin Tekintaş da mesai arkadaşı için konuşma yaparak, “Birlikte çalışmanın noktaları dürüstlüğü hem de dostlarıyla çalışma arkadaşlarıyla kendine gelen bu belediyeyi hem ev sahibi hem misafir gibi gören tüm Altınordu dışarıdan gelen bütün kardeşlerimizle ilgilenmeyi ve onun bıraktığı izni her zaman hissettirmeyi sağlamıştır. Mekanı cennet olsun diyorum. Allah rahmet eylesin. Özellikle çalışma arkadaşlarımızın Kıymetli Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız ve bugüne kadar hizmet etmiş olan tüm kardeşlerimizin başı sağ olsun diyorum. Ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Can Atay için dua edilerek helallik alındı. Sonrasında ise merhumun cenazesi cenaze namazı için Ulu Camii’ne götürüldü.

Merhum Can Altay, Ulu Camii'de öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Nizamettin Mahallesi'ndeki Şehir Mezarlığında toprağa verilecek.

16 May 2024 - 11:25 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir