Ordu Hava Durumu 16 Mayıs 2024

Ordu'da 16 Mayıs Perşembe günü için hava durumu raporuna göre, gün boyu hafif yağmurlu bir hava bekleniyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Sabah saatlerinde ve öğle saatlerine kadar devam edecek olan gökgürültülü sağanak yağışlarla güne başlanacak. Sıcaklık 15°C olacak ancak hissedilen sıcaklık da 15°C olacak. Nem oranı %84 civarında seyredecek. Rüzgarın yönü belirtilmemiş ancak ortalama hızı 11 km/sa, maksimum hızı ise 18 km/sa olacak.

Öğle sonrası saatlerde de gökgürültülü sağanak yağışlar devam edecek. Sıcaklık ve hissedilen sıcaklık 15°C olarak sabit kalacak. Nem oranı biraz düşecek ve %80 civarında olacak. Rüzgarın ortalama hızı 13 km/sa olacakken maksimum hızı 28 km/sa olacak.

Öğleden sonra ise yağışlar hafifleyecek ve sadece sağanak şeklinde devam edecek. Sıcaklık ve hissedilen sıcaklık 15°C olacak. Nem oranı %76'ya düşecek. Rüzgarın hızı da daha sakinleşecek, ortalama 3 km/sa ve maksimum 22 km/sa olacak.

Akşam saatlerinde parçalı bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor. Sıcaklık 15°C olacak, hissedilen sıcaklık da aynı olacak. Nem oranı tekrar yükselecek ve %81'e çıkacak. Rüzgar hızı da azalacak, ortalama 4 km/sa ve maksimum 9 km/sa olacak.

Gece saatlerinde ise parçalı bulutlu bir hava devam edecek. Sıcaklık biraz düşecek ve 14°C olacak, hissedilen sıcaklık da aynı olacak. Nem oranı %82 civarında olacak. Rüzgar hızı ortalama 4 km/sa, maksimum hızı ise 7 km/sa olacak.

Bu hava durumu raporuna göre, gün boyunca dikkatli olmak ve yağışlı hava şartlarına uygun giyinmek önemli olacak.

16 May 2024 - 09:45 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz