Özel Yeteneklerin El Emeği Çarşısı

Aybastı'da El Emeği Sergisinde, engelli öğrencilerin özel yeteneklerini ve emeklerini sergilediği spotlarla dolu bir gün yaşandı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Özel Yeteneklerin El Emeği Çarşısı
Haber albümü için resme tıklayın

Hacıosmanlı Özel Eğitim Uygulama Okulu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında özel öğrencilerinin el emeği ürünlerinin sergilendiği etkinlik düzenledi. Öğrenciler, öğretmenler eşliğinde ve özel eğitim öğrencilerinden oluşan bando grubunun ritimleriyle Reşadiye Caddesi'nden başlayıp Fatsa Caddesi istikametine devam ederek Aybastı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda bulunan sergi alanına yürüyerek etkinliğe başladılar.

Özel Yeteneklerin El Emeği Çarşısı

Programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından öğrenci velisi Nevsan Coşkun'un yazısı okundu. Okul müzik öğretmeni Gizem Erdi Biyik ve öğrencilerin ritim gösterisiyle etkinlik canlandırıldı. Son olarak, el sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.Özel Yeteneklerin El Emeği Çarşısı

Kaymakam Murat Karnap, Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Hakim Ahmet Korkusuz, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Uykun, ilçe protokolü, vatandaşlar, veliler, öğrenciler ve öğretmenler etkinliğe katıldılar. Katılımcılar tarafından el emeği göz nuru ürünler büyük beğeni topladı. Bu etkinlik, engelli bireylerin yeteneklerinin ve emeklerinin toplumda değer gördüğünü göstermesi açısından önemli bir adım oldu.

16 May 2024 - 09:30 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz