Zen Sanat’tan Doğa İçin Yarışma

Ordu’da sanatsal ve sportif etkinlikleriyle adından söz ettiren Zen Sanat Akademisi “Geleceğim İçin Doğayı Koruyorum” adlı bir resim yarışması düzenledi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Zen sanat Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Sayman, yarışmanın ilkokul ve ortaokul seviyesinde olmak üzere iki kategoride düzenleneceğini ve ödül olarak da; 2 yarım, iki çeyrek, 2 gram altın ve 2 de ücretsiz resim kursu konduğunu söyledi.

Çevre Bilinci

Yarışmanın, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza sanat etkinlikleri yoluyla yaşadığımız dünyayı gelecek kuşaklara yaşanabilir olarak ulaştırma görev ve sorumluluğunu kavratmak ana amaçlı olarak düzenlendiğini de belirten Sayman, şunları ifade etti;

“Gücümüz yetse de dünya çapında ya da ülkemiz çapında bir yarışma yapabilsek çok daha mutlu olacağız. Şimdilik Ordu çapında bir yarışma ile doğamızı koruma bilincine ilimiz çapında bir katkı sunmayı başarabilmeyi hedefledik.

Ödül Töreni 12 Haziran’da

Yarışmamızda dereceye giren eserlerin ödül töreni 12 Haziran 2024, Çarşamba günü Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek Zen Sanat Akademisi yılsonu etkinleri içinde düzenlenecek törenle verilecek. 12 Haziran 2024 Çarşamba günü “Resim Sergisi, Müzik Dinletisi, Ödül Töreni ve Tahsin Hasoğlu’nun Böyleyken Böyle adlı Stand-Up gösterisinden oluşan bir dizi sanat etkinliğinde sanatseverlerle buluşmak için heyecanlı bir bekleyiş içindeyiz.

Sanat Kötülüklerden Uzaklaştırır

Anne ve babalarımızdan arzumuz ilkokul ve ortaokul düzeyindeki çocuklarımızı Resim Yarışmasına katılmaları konusunda cesaretlendirmeleridir. Son zamanlarda çokça duyar hale geldiğimiz şiddet olaylarından çocuklarımızı uzak tutmanın en güzel yolu onları sanatla buluşturmak olduğunu bilmelerini isterim.”

 

# bir, ordu, 2024

15 May 2024 - 21:00 Ordu/ Ordu- Kültür & Sanat

Mahreç  Soner Özdemir