Akkuş'da Yol Genişletme Çalışması

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğu Karaçal mahallesini Gökçebayır'a bağlayan yolda genişletme çalışması gerçekleştiriyor.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Akkuş'da Yol Genişletme Çalışması
Akkuş'da Yol Genişletme Çalışması
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş’un en fazla nüfus yoğunluğuna sahip mahallelerinden birisi olan, tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle ilçe ekonomisine can veren Karaçal’ı Gökçebayır mahallesine bağlayan yolda genişletme çalışması gerçekleştiriyor.

Akkuş'da Yol Genişletme Çalışması

Yapılacak çalışmayla mevcudu 3 metre olan yolun genişliği 8 metreye çıkarılacak ve standardı yüksek bir yapıya kavuşturulacak 16 km uzunluğundaki yol asfalt ve beton dökümü ardından modern görünümüyle halkın kullanımına sunulacak.Akkuş'da Yol Genişletme Çalışması

Genişletme Çalışmaları Tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri toplam uzunluğu 16 km olan yolun 10 km’lik bölümünde genişletme çalışmalarını tamamlandı ve Gökçebayır mahallesi sınırları içerisinde yer alan 1 km’lik kısımda beton dökümü gerçekleştirildi.

Kalan 6 km’lik kısımda yol genişletme çalışmalarına devam eden ekipler, mevcut hali 3 metre olan yolu ortalama 8 metre genişliğinde standardı yüksek bir görünüme kavuşturacak. Onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolda beton ve asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

15 May 2024 - 15:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz