Şifa Kaynağı Pekmezlerde Son İndirim!

Sattığı pekmezlerin tam bir şifa kaynağı olduğunu söyleyen 25 yıllık pazarcı esnafı Alaattin Özer, pahalı gibi gözükse de pekmez fiyatlarının ucuz olduğunu açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Tarihi Çarşamba Pazarı’nda pekmezleriyle dikkat çeken 25 yıllık pazarcı Alaattin Özer, pekmez satışlarının kış aylarında iyi geçtiğini açıkladı. Elindeki son pekmezleri de satışa çıkardığını belirten Özer, fiyatlarının ucuz olduğunu söyleyerek yeni sezonda fiyatların daha da yükseleceğini vurguladı.

Şifa Kaynağı Pekmezlerde Son İndirim!

“Kozalak Tam Bir Şifa Kaynağı”

Doğal ürünleri satmayı tercih ettiklerini ifade eden Özer, “Genelde doğal ürünler satmayı tercih ederiz. Onun için köylü pazarında oluruz. Pekmezlerin henüz yenileri çıkmadı. Fiyatlar ortama bakınca pahalı gözükür ama kendisine bakınca uygun. En düşük 180 TL'den başlıyor ve 250 TL'ye kadar çıkıyor. Şuanda kuşburnu, elma, armut, dut, ekşi ve tatlı üzüm pekmezimiz var. Bir de çam kozalağı pekmezimiz var özel olarak yaptığımız. Tam bir şifa kaynağı olan kozalak pekmezinin fiyatı ise 300 TL oluyor” diyerek açıkladı.

“Bal ve Pekmez Artık Sosyete Yiyeceği”

Özer, bal ve pekmezin artık fiyatlarının aşırı yükselmeye başladığının altını çizerek şunları söyledi; “Kış aylarında iyi satış yaptık. Artık elimizde son kalanları da uygu fiyata veriyoruz. Yeni sezonda fiyatlar ne olur belli olmaz. Vatandaşa tavsiyem şimdiden alıp yemesi. Çünkü artık bal ve pekmez sosyete yiyeceği oldu. Fiyatlarda o yüzde uçmaya başladı.”

Özel Haber: Soner Özdemir

15 May 2024 - 11:42 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir