EMEP: Filistin'de Soykırım Devam Ediyor!

Emek Partisi Ordu İl Örgütü Filistin Nakba Günü nedeniyle yaptığı açıklamayla Filistin’e destek çağrısı yaptı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Emek Partisi Ordu İl Örgütü, Filistin Nakba Günü nedeniyle yaptığı açıklamada Filistin'e desteğini yineledi ve İsrail'in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği soykırıma dikkat çekti.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, 15 Mayıs 1948'in Filistin halkı için bir felaket olduğunu belirterek, "Siyonist İsrail devleti 15 Mayıs'ta 750 bin Filistinliyi sürgün ederek topraklarının yüzde 78'ini işgal etti. O günden bu yana İsrail'in işgali ve katliamı devam ediyor, bu katliamlar soykırıma dönüştü. Bugün Filistin topraklarının yüzde 90'ı işgal altında" dedi.

Uzun, Filistin halkının yanında olduklarını vurgulayarak, "Denizlerin yolunda Filistin halkının yanındayız" şiarımızla emperyalistlerin Ortadoğu'daki işgallerine karşı mücadelemiz devam edecek. Nasıl ki Deniz Gezmiş ve arkadaşları Filistin halkına yapılan zulme karşı Filistin halkının saflarında savaştıysa, bugün de Emek Partisi olarak Filistin halkının yanındayız" diye konuştu.

Uzun, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında binlerce Filistinlinin öldüğünü ve yaralandığını belirterek, "Gözümüzün önünde yaşanan soykırıma karşı iktidar sessiz kalıyor ve Filistin halkının katledilmesinden sorumludur. Türkiye'nin ilk adımı İsrail'le tüm ilişkilerini kesmek ve Filistin halkına destek olmaktır" dedi.

Uzun, İsrail'in emperyalistler tarafından desteklendiğini ve Filistin halkının katliamından sorumlu olduklarını belirterek, "Başta ABD emperyalistleri olmak üzere AB ve bölgenin gerici iktidarları Filistin halkının katledilmesinden sorumludur. Filistin halkının yanında uluslararası dayanışmayı büyütmek zorundayız. İsrail'le tüm anlaşmalar iptal edilmeli ve işgal ettiği topraklardan çekilmelidir" diye konuştu.

Emek Partisi Ordu İl Örgütü, 15 Mayıs Nakba Günü nedeniyle tek adam yönetiminin İsrail'e karşı tavrını kınayarak, Filistin halkının yanında olduklarını bir kez daha vurguladı.

15 May 2024 - 13:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu