“Sağlık Sektörünün Temel Taşları”

Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla konuşan Yeni Sendika Ordu İl Başkanı Bilal İnanlı, eczacıların 24 saat esası ile çalışan, sağlık sektörünün temel taşları olduğunu açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Dünya Eczacılar Günü nedeniyle basına bir açıklama yapan Yeni Sendika Ordu İl Başkanı Bilal İnanlı, tüm eczacıların gününü kutladı, sorunlarının çözülmesini istedi.

Gece-Gündüz Görevde

Sağlık sisteminin en önemli halkalarından biri olan eczacıların, yaşadıkları tüm zorluklara ve sıkıntılara rağmen ülkenin her köşesinde, gece gündüz demeden insanların sağlığı için verdikleri hizmet ile her türlü övgüyü hak ettiklerini belirten Bilal İnanlı, şunları ifade etti;

Sağlık Danışmanı Gibi

“Son yıllarda hızla yenilenen ve ilerleyen sağlık sektörünün temel taşlarından olan eczacıların; etkin rolü, vazgeçilmezliği ve toplumun içindeki yeri giderek güçlenmektedir. Çağdaş yaşamın sonucu olan hasta güvenliğinin, daha çok önem ve dikkat gerektirdiği günümüz koşullarında, ilaç konusunda gece gündüz ayırt etmeden ülke insanlarına hizmet veren, bilgilendiren, yönlendiren ve farkındalık oluşturan, hastalara ve yakınlarına danışmanlık yapan eczacılarımız, bu sorumluluğun bilinciyle mesleklerini icra etmektedir. Bu düşüncelerle tüm eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılar Günü' nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

Gözde Özgür/Ordu Hayat

15 May 2024 - 11:20 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Gözde Özgür