52 Orduspor’dan Elon Musk’a Çağrı!

52 Orduspor'un Yeni Ordu Stadyumu'nda Aliağa FAŞ ile oynayacağı maçta, telekomünikasyon sorunları yaşanmaması için kulüp, Elon Musk'a çağrıda bulundu. Yaklaşık 20.000 seyircinin katılımıyla gerçekleşecek maçta internet altyapısının yetersiz kalabileceği belirtilerek, Starlink uydularının yönlendirilmesi talep edildi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
52 Orduspor’dan Elon Musk’a Çağrı!
Haber albümü için resme tıklayın

Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan 52 Orduspor’un Play-Off maçlarında taraftar yoğunluğu nedeniyle telekomünikasyon hizmetlerinde aksamalar meydana gelmişti. Maçı izlemek için stadyumu dolduran binlerce taraftar, mobil şebekelerde ciddi kesintiler yaşadı ve bu durum, sosyal medyada geniş yankı oluşturmuştu.

52 Orduspor FK ise bu akşam Yeni Ordu Stadyumu'nda Aliağa FAŞ ile oynayacağı maçta yaşanacak telekomünikasyon sorunu için uzay bilimi devi X Corp.'un sahibi Elon Musk'a çağrıda bulundu.

Kulüp, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, yaklaşık 20.000 seyircinin katılımıyla gerçekleşecek maçta altyapı eksikliğinden dolayı internet bağlantısının kesilebileceğini tekrar hatırlattı.

52 Orduspor FK sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda, "Bu akşam Yeni Ordu Stadı'nda çok önemli bir maç oynayacağız ve yaklaşık 20.000 seyircimiz bizi destekleyecek. Maalesef altyapı eksikliğinden dolayı 20.000 kişi bir araya geldiğinde internet kullanılamaz hale geliyor. Taraftarlarımız için bu akşam Starlink Uydularınızı bize yönlendirebilir misiniz? @elonmusk" ifadelerini kullandı.

52 Orduspor’dan Elon Musk’a Çağrı!

15 May 2024 - 10:02 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu