Devlet Su İşleri Kumru'da Yatırımları İnceledi

Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva ile birlikte DSİ-Kumru Belediyesi işbirliğiyle yürütülen projeleri inceledi. Heyet, Çatılı Gölet projesi, Elekçi Deresi düzenlemesi, Dereköy Şenlik Alanı dere ıslahı ve diğer çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
Devlet Su İşleri Kumru'da Yatırımları İnceledi
Haber albümü için resme tıklayın

Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva ile bir araya gelerek DSİ-Kumru Belediyesi işbirliği ile yürütülen yatırımları yerinde inceledi.

Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Serdar Güzel, Ordu Şube Müdürü Mehmet Kurul, Makine İkmal Şube Müdürü Turgay Malkoç ve Başkan Yusuf Yalçuva, incelemeler kapsamında Çatılı Gölet projesi, Elekçi Deresi zemin ve çevre düzenlemesi, Dereköy Şenlik Alanı dere ıslah projesi, Karacalı Mahallesi Bekaroğlu Deresi ve Sanayi alanı dere istinat duvarı gibi çeşitli çalışmaları yerinde incelediler.

Devlet Su İşleri Kumru'da Yatırımları İnceledi

Heyet, incelemeler sırasında Kumru'nun su ihtiyacını karşılamak üzere hayata geçirilen ve tamamlanma aşamasına gelen Çatılı Gölet projesi hakkında da bilgi aldı. Başkan Yalçuva'nın girişimleri ile hızlandırılan proje kapsamında tamamlanan imalat çalışmaları ile göletin Haziran ayında su tutmaya başlaması hedefleniyor.

Yapılan incelemeler kapsamında DSİ ve Kumru Belediyesi yetkilileri, Kumru'da yürütülen yatırımlar ve projeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak fikir alışverişinde bulundular.

Devlet Su İşleri Kumru'da Yatırımları İnceledi

15 May 2024 - 09:10 Ordu/ Kumru- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu