Eski Eşi Cinayeti İtiraf Etti

Müge Anlı ve Tatlı Sert programında bir süredir kayıp olarak aranan inşaat ustası Şaban Ataş'ın kaybında son dakika gelişmesi yaşandı. Muğla Seydikemer'de kayıp olarak aranan Şaban Ataş'ın cesedi üzeri taşlarla örtülü olarak bulundu. Peki, itiraf kimden geldi? Şaban Ataş'ın ölümünden kimler sorumlu? İşte Müge Anlı'da günlerce işlenen olayla ilgili son dakika gelişmeleri.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 52 gündür kayıp olan 3 çocuk babası inşaat ustası Şaban Ataş'ın cesedi bulundu. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen olayda, eski eş Emine Karabulut cinayeti itiraf ederek, cesedin yerini söyledi.

Emine Karabulut'un iddialarına göre, 22 Mart'ta evde kahvaltı sırasında Şaban Ataş ile Burhanettin Öztürk arasında kavga çıktı ve Öztürk, Ataş'ı iple boğarak öldürdü. Karabulut ve Öztürk, cesedi gömdükten sonra olay yerinden ayrıldı.

Müge Anlı'nın programa katılan Emine Karabulut ile yaptığı görüşmenin ardından Karabulut cinayeti itiraf etti ve cesedin yerini söyledi. Bu ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Sarıyer mevkiinde üstü taşlarla örtülü bir ceset buldu. Yapılan incelemelerde cesedin Şaban Ataş'a ait olduğu teyit edildi.

Olayla ilgili Emine Karabulut ve Burhanettin Öztürk'ün yanı sıra bir şüpheli daha gözaltına alındı.

Şaban Ataş'ın Neden Öldürüldüğü Henüz Tam Olarak Bilinmiyor

Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Şaban Ataş'ın neden öldürüldüğü ise henüz tam olarak bilinmiyor. Emine Karabulut'un cinayeti itiraf ettiği ve olayda cinayete azmettiricilik ve yardım yatakçılığı gibi suçlardan da şüphelilerin olduğu ifade ediliyor.

Müge Anlı'da Olay Günlerce Ele Alınmıştı

Kayıp inşaat ustası Şaban Ataş'ın kayboluşu, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında günlerce işlenmişti. Programa Ataş'ın eski eşi Emine Karabulut, çocukları ve akrabaları katılmıştı. Karabulut'un itirafı ve cesedin bulunması, programda büyük yankı uyandırdı.

Polis Soruşturmayı Sürdürüyor

Emine Karabulut ve Burhanettin Öztürk'ün gözaltına alınmasının ardından polis ekipleri, olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürüyor. Olayda yer alan diğer şüphelilerin de yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

14 May 2024 - 23:30 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu