Mezuniyet Gecesi Faciası: 11 Kişi Hayatını Kaybetti, 53 Yaralı!

Bir liseden mezuniyet kutlamasından dönen bir otobüsün kaza yapması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi ise yaralandı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri

Bir liseden mezuniyet kutlamasından dönen bir otobüsün kaza yapması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi ise yaralandı.

Kazanın Bandung bölgesinde gerçekleştiği bildiriliyor. Otobüs, 61 öğrenci ve öğretmenden oluşan bir grubu taşıyordu. Mezuniyet kutlamasından dönüş yolunda kontrolden çıkan otobüs, şerit değiştirerek diğer araçlara ve motosikletlere çarptıktan sonra bir elektrik direğine de çarparak durabildi.

Kaza yerinde ilk müdahaleyi yapan ekipler, 9 kişinin hayatını kaybettiğini teyit etti. 2 kişi ise kazadan yaralı olarak kurtarıldıktan sonra hastanede hayatını kaybetti. Yaralı 53 kişi ise bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edildi. Bazı yaralıların durumunun kritik olduğu belirtiliyor.

Polis, kazanın nedenini hala araştırıyor. Ön soruşturmadan edinilen bilgilere göre, kazanın nedeninin otobüsün frenlerinin arızalanması olduğu tahmin ediliyor.

Bu trajik kaza, Endonezya'da büyük üzüntüye neden oldu. Yetkililer, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve kamuoyuna en kısa sürede bilgi verileceğini açıkladı.

14 May 2024 - 21:24 - Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu