Aziz Yıldırım Aday Oluyor!

Fenerbahçe'de gündem başkanlık seçimi... Sarı-lacivertlilerde yönetimin istifa etmesini isteyen bir grup kongre ve divan üyesi, Fenerbahçe'nin eski...

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Fenerbahçe'de gündem başkanlık seçimi... Sarı-lacivertlilerde yönetimin istifa etmesini isteyen bir grup kongre ve divan üyesi, Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'ın yeniden aday olması için harekete geçti.

Noter İmzalı Beyanname Toplanıyor

Sports Digitale'nin haberine göre; Fenerbahçe Kongre ve Divan üyeleri, Aziz Yıldırım'ın seçimli genel kurulda aday olması için noter imzalı beyanname toplamaya başladı.

Saat 21:00'da Röportaj ile Adaylığını Resmileştirecek

Aziz Yıldırım'ın bu akşam saat 21:00'da bir açıklama yapması bekleniyor. Yıldırım, basın toplantısı ya da yazılı açıklama yerine adaylığını resmi olarak bu akşam bazı televizyon kanallarına verdiği röportaj ile camiaya açıklayacak.

Peki Neler Oldu?

Fenerbahçe, Süper Lig'in 36. haftasında sahasında Kayserispor ile karşılaşırken tribünlerde protesto vardı. Sarı-lacivertliler, zirve yarışından Galatasaray'ın 6 puan gerisine düşerken şampiyonluk mucizelere kaldı.

Taraftarlar Koç'u İstifa Ettirmek İstiyor

Fenerbahçe'de tribünler, 3-0 öne girilen Kayserispor maçının son anlarından itibaren "Yönetim istifa" ve "Ali Koç istifa" şeklinde sloganlar attı. Yönetimi istifaya davet eden sarı-lacivertli taraftarlar, bir süre de eski başkan Aziz Yıldırım lehine tempo tuttu.

Ali Koç Tekrar Aday Olmuştu

Daha önce adaylığı konusunda kesin bir karar veremeyen Ali Koç, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmenin ardından 1 dönem daha aday olma kararı almıştı. Sadettin Saran da Ali Koç lehine çekilme kararı almıştı.

Peki Aziz Yıldırım Neden Aday Oluyor?

Aziz Yıldırım'ın aday olmasının arkasındaki en önemli sebep olarak, Fenerbahçe'nin son yıllardaki başarısızlığı ve taraftarların yönetime olan tepkisi gösteriliyor. Yıldırım'ın, Fenerbahçe'yi yeniden zirveye taşıyabileceğine inandığı ve bu nedenle aday olmaya karar verdiği ifade ediliyor.

Aziz Yıldırım Seçilebilir mi?

Aziz Yıldırım'ın seçilme şansı oldukça yüksek. Taraftarlar arasında büyük bir desteğe sahip olan Yıldırım'ın, kongrede de oyunu kazanması bekleniyor.

Fenerbahçe'de Yeni Bir Dönem Başlıyor mu?

Aziz Yıldırım'ın aday olması, Fenerbahçe'de yeni bir dönemin başlangıcı anlamına da gelebilir. Yıldırım'ın seçilmesi halinde, kulüpte önemli değişiklikler yapması ve yeni bir transfer politikası izlemesi bekleniyor.

13 May 2024 - 20:17 - Spor

Mahreç  Salih Can Ongun