Mezuniyet Gecesinden Dönen Otobüs Kaza Yaptı: 11 Kişi Hayatını Kaybetti!

Endonezya'nın Batı Cava eyaletinde, mezuniyet kutlamasından dönen bir otobüsün kaza yapması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi ise yaralandı....

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Endonezya'nın Batı Cava eyaletinde, mezuniyet kutlamasından dönen bir otobüsün kaza yapması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 53 kişi ise yaralandı.

Kazada Hayatını Kaybedenler Çoğunlukla Öğrenci

Polis sözcüsü Jules Abraham Abast'ın verdiği bilgilere göre, kaza Batı Cava eyaletinin Depok kentinde meydana geldi. Bandung bölgesindeki bir liseden mezuniyet kutlamasına katılan öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 61 kişinin bulunduğu otobüs, dönüş yolunda kontrolden çıkarak şerit değiştirdi. Araç, şeritteki birkaç arabaya ve motosiklete çarptıktan sonra bir elektrik direğine de çarparak durabildi.

Kaza Sonrası Yaralılar Hastaneye Sevk Edildi

Kazada 9 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 2 kişi ise kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. Yaralı 53 kişi ise bölgedeki hastanelere sevk edildi. Yaralılardan bazılarının durumunun kritik olduğu belirtildi.

Kazanın Nedeni Araştırılıyor

Polis, kazanın nedenini hala araştırıyor. Ön soruşturmadan edinilen bilgilere göre, kazanın nedeninin otobüsün frenlerinin arızalanması olduğu tahmin ediliyor.

13 May 2024 - 11:57 - Gündem

Mahreç  Salih Can Ongun