Aile Destek Programı'nda Dev Ödemeler Başladı: İşte Son Dakika Bilgileri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını bildirdi.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını bildirdi.

Bakan Göktaş, "Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı'nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 80,4 milyar lira destek sağlamış olacağız." dedi.

Kimseyi Geride Bırakmayan Bir Sosyal Hizmet Anlayışı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımları sürdürüyor. Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmadığı için düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı'na dahil ediyor.

Her Ay Düzenli Destek

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağlanıyor. Bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4 milyar lira ödeme yapılacak.

Gelişen ve Değişen Hayat Koşullarına Uyum

Bakanlık, gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırıyor. Sosyal yardımlar bütüncül bir şekilde uygulanıyor ve vatandaşlara arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağı ile ulaşıyor.

Eşit ve Adil Hizmet Prensibi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tüm vatandaşlara eşit ve adil hizmet prensibiyle yaklaşarak toplumun tüm kesimlerine ulaşıyor.

12 May 2024 - 11:54 - Ekonomi

Mahreç  Salih Can Ongun