"Bir Gün Değil, Bir Ömür Anneler Günü Olsun"

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin'den anlamlı anneler günü mesajı: Bir gün değil, bir ömür anneler günü olsun.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, 12 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla duygusal bir mesaj yayımladı. Zengin mesajında şu ifadelere yer verdi:

Annenin engin sevgisi, şartsız merhameti ve ucu bucağı olmayan şefkati, insanın hayatındaki en kıymetli hazinedir. Evlat sevgisiyle dolu yürekler, bu sonsuz sevgiyi sadece kendi evlatlarına değil, tüm yeryüzündeki canlılara sunarlar. Bizler, sevgiyi, hoşgörüyü ve fedakarlığı annelerimizin güzel yüreklerinden öğreniriz.

Kıymetli ozanımız Neşet Ertaş’ın ifade ettiği gibi, insanlığın kaynağı, insanı insan yapan değerlerin toplandığı makam, anneliktir. Annelerimiz, vatan toprağının birliğini, bayrağımızın dalgalanışını sağlamış yiğit kadınlardır. Onlar, vatan için kınalı kuzularını bağrına taşırken, bu toprakları bizlere özgürce yaşama hakkı sunmuşlardır.

Bir yiğit doğar, vatan kurtulur. Kurtuluş Savaşı’nda Zübeyde Hanım’ın oğlu Mustafa Kemal gibi, 15 Temmuz’da Fadimana Halisdemir’in oğlu Ömer Halisdemir gibi anaların evlatları, kahramanlık destanlarının baş kahramanları olmuşlardır. Ülkemize göz diken hainlerin sonu, analarımızın dualarında saklıdır.

Türk Sağlık-Sen olarak, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor, hayatta olmayanlara Allah'tan rahmet diliyoruz. İnsanlığın kurtuluşunun anne sevgisini ve ana yüreğini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz.

Bu duygularla, bütün annelerimizin gününü en içten dileklerimizle kutluyor; bir gün değil, bir ömür anneler günü olsun diyoruz. 

12 May 2024 - 10:15 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz