EMEP, “Yeşil Alana Dokunmayın”

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, Yeni Mahalle’de daha çok yeşil alana ihtiyaç olduğunu dile getirerek, belediye önündeki mevcut alanın korunması gerektiğini dile getirdi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
EMEP, “Yeşil Alana Dokunmayın”
EMEP, “Yeşil Alana Dokunmayın”
Haber albümü için resme tıklayın

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, Altınordu Belediyesi önündeki alanın muhafaza edilmesi gerektiğini belirterek, yeniden yol yapmak istemesini eleştirdi.

EMEP, “Yeşil Alana Dokunmayın”

“Yanlışları Eleştireceğiz”

Uzun yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Partimizden Sayın Ulaş Tepe’ye oy verenler de oldu. Parti olarak doğruyu desteklerken yanlışları da eleştireceğiz. Yolun iptal edilerek yeşil alan yapıldığı dönemde itiraz eden olmamıştı. Aşkın Tören, yolu yeşil alan yaparken CHP’li ya da başka parti meclis üyelerinden; CHP İl ve ilçe yönetimlerinden ve başka parti, sendika, derneklerden eleştiri gelmemişti. Emek Partisi olarak biz de karşı çıkmamıştık. Çünkü Yeni Mahalle’ye yeşil alan gerekliydi. Bu da gösteriyor ki, yolun yeşil alan olarak yapılması kabul görmüş. Şimdi ne oldu da ses çıkarılmayan bir yer yeniden yol olarak düzenleniyor? Anlamak mümkün değil.” dedi.

EMEP, “Yeşil Alana Dokunmayın”

“Böyle Projeler Tartışılmalı”

Yol ya da yeşil alan için imar değişikliği olması gerektiğini savunan Uzun, “Burası yol iken yeşil alan yapılırken de şimdi yeniden yol yapılırken de imar değişikliği yapılması gerekmiyor mu? İmar değişikliği yapıldı mı? Bu durum bir gerçeği de ortaya çıkardı. Kent Konseyi bir zorunluluk. Böyle projeler tartışılmalı. Belediye Meclisi’ndeki tartışmalar çoğunluk oylarıyla oldubittiye getirilebiliyor. Dün de bugün de Büyükşehir Belediyesinde yaşanan budur. Altınordu Belediyesi de aynı hatayı yapmamalı. Yeni Mahalle halkıyla anket mi yapıldı? Orada dinlenenlere soruldu mu?  Ya da Trafik Müdürlüğü’nden bir araştırma sonucu mu alındı? Kısacası Yeni Mahalle’de yeşil alan gereksinimi var. Yeşil alana dokunmayın.” diye konuştu.

 

30 Nis 2024 - 13:20 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak