Bir Darbe de Yarka Fiyatlarından!

Serbest sistem yumurtacılıkta her geçen gün masrafların arttığını açıklayan Ordu Yumurta Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar, tavuk etinin fiyatlarının artmasının yarka fiyatlarını da arttıracağını söyledi.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Ordu Yumurta Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar, kapalı sistem yumurtaların ucuzlamasının geçici olduğunu söyleyerek ilerleyen süreçte yumurta fiyatlarının artacağını açıkladı. Başkan Uzunlar, serbest sistem yumurta üretiminde her geçen gün artan maliyetleri hatırlatarak yumurta fiyatlarının daha da artacağını açıkladı.

En Büyük Gider Akaryakıt ve Elektrik”

Yumurtacılıkta artan maliyetlere dikkat çeken Başkan Uzunlar, “Akaryakıt ve elektriğe gelen zamlar direk olarak yumurtaya yansıyor. Böylece devamlı artıyor. Artık artan maliyetlere de dayanamıyoruz” diyerek açıkladı.

“Yarkaların da Fiyatları Artıyor”

Yarka fiyatlarının da arttığını belirten Başkan Uzunlar, “Tavuk etinin fiyatlarının artması yarka fiyatlarını da etkiliyor. Yarka fiyatları da artmaya devam ediyor. 2-3 sene de bir yarka alıp yumurta tavuklarını değiştirmemiz gerekiyor. Bunlar da bizlere büyük bir gider teşkil ediyor” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

 

30 Nis 2024 - 13:10 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir