8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü

Fatsa Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ordu’nun yanı sıra İstanbul, Giresun, Artvin, İzmir Samsun, Trabzon ve Bayburt illerinden de katılımın olduğu  2.Gelenesel Satranç Turnuvasına 7 kategoride 202 sporcu katıldı.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü
8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Satranç Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Turnuva Direktörü Önder Zafer Fazla, Türkiye Satranç Federasyonu Fatsa İlçe Temsilcisi Başhakem Cevat Öztürk, Türkiye Satranç Federasyonu Ünye İlçe Temsilcisi Başhakem Yardımcısı Veysel Sadan, Türkiye Satranç Federasyonu Kumru İlçe Temsilcisi Hakem Mevlüt Köstek, Hakem Ahmet Solgan, Hakem Fahri Özgen ve Hakem Mevlüde Köstek yönetiminde gerçekleşen ve 2 gün süren turnuva sonunda dereceye giren 38 sporcuya madalya ve kupa taktim edildi. Ödül törenine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Milletvekili adayı İsa Yüksel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan, Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu’da katıldı.

8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü

İşte Şampiyonlar

Turnuvada 7 yaş kategorisinde erkeklerde Trabzon ilinden Yiğit Özkılıç kızlarda Ordu'dan Aliağa Beren maden 8 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu ilinden Bedirhan Özmen kızlarda Ordu'dan Erva Sare teke 9 yaş kategorisinde erkeklerde Samsun ilinden Ahmet Emir Kahraman kızlarda Ordu'dan Öykü Beren Yılmaz 10 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu ilinden Barbaros Jant Sevük kızlarda Ordu'dan Ecem Keskin, 11 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu'dan Bahadır Yağız Özmen kızlarda Ordu'dan Zeynep Mivra Türkkan, 12 yaş kategorisinde erkeklerde Ordu'dan Kemal Burak küçük, kızlarda Ordu'dan Bade Keskin ve açık kategoride erkeklerde Ordu'dan Yaşar Yağız Aslanbey ve kızlarda Ordu'dan Begüm Özgül birinciliği elde ettiler.

8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü

“Çocuklarımızın Satranç Öğrenmesi Noktasında Hassasiyet Gösteriyoruz”

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Satranç turnuvasının geçen yıl ilkini düzenlediğimizde bunun artık Fatsa'da ikincisinin ve üçüncüsünün düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi kararını almıştık. Bu yılda ikincisinin düzenlenmesinden dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Emeği geçen tüm hoca arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Satranç sporunun çocuklarımız üzerindeki etkilerini zaten hepimiz biliyoruz ki çocuklarımızın satranç öğrenmesi noktasında turnuvalara katılması noktasında bu hassasiyeti gösteriyoruz. Onların gerek kişisel gelişimine gerekse zihinsel gelişimine çok büyük katkılar sağlaması aynı zamanda bu sporun ilçemizde güzel bir farkındalıkla gelişmesi bizim de üzerimize ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Ben bu güzel organizasyona katılan ama dereceye giremeyen öğrencilerimizi de ayriyeten tebrik etmek istiyorum diğer taraftan da iki gün boyunca burada düşünceleriyle, zihinleriyle, oyun kurgularıyla, bu organizasyona değer katan ve ödül alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel organizasyonunda en ufak bir tatsızlığa meyil vermeden gerçekleşmesine büyük emek veren değerli hocalarımıza ve çok kıymetli çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü

Fatsa Belediyesi Geleneksel 2.Satranç Turnuvası Dereceye Giren Sporcular

Turnuvada 7 yaş kategorisinde Yiğit Özkılıç (Trabzon) birinci, Kuzey Mirza Emirzeoğlu (Ordu) ikinci ve Osman Batur Özen (Ordu) üçüncü oldu. 7 Yaş Kızlar kategorisinde ise Alya Beren Mağden (Ordu) zirvede yer alırken, Ela Turhan (Trabzon) ve Defne Kocaman (Ordu) sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu.

8 Yaş kategorisinde Bedirhan Özmen (Ordu) birincilik kürsüsüne çıkarken, Yusuf Tuğra Elbir (Ordu) ve Mehmet Selim Yıldırım (Bayburt) ikinci ve üçüncü sıraları paylaştı. 8 Yaş Kızlar kategorisinde ise Erva Sare Teke (Ordu) tek başına zirvede yer aldı.

9 Yaş kategorisinde Ahmet Emir Kahraman (Samsun) birinci, Aytuğ Öztürk (Ordu) ikinci ve Ahmet Şenol (Ordu) üçüncü oldu. 9 Yaş Kızlar kategorisinde ise Öykü Beren Yılmaz (Ordu) birincilik aldı. Elif Zübeyde Özbek (Ordu) ve Elif Nisa Saatçi (İzmir) ise ikinciliği ve üçüncülüğü paylaştı.

10 Yaş kategorisinde Barbaros Jan Sevük (Ordu) birinci, Sezgin Ali Uzun (Bayburt) ikinci ve Güneş Uğur Baş (Trabzon) üçüncü oldu. 10 Yaş Kızlar kategorisinde Ecem Keskin (Ordu) zirvede yer alırken, Hande Duru Sipahiğlu (Ordu) ve Ebrar Tuana Yeriş (Ordu) sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu.

11 Yaş kategorisinde Bahadır Yağız Özmen (Ordu) birinci, Ali Eymen Tepe (Ordu) ikinci ve Aras Yılmaz (Ordu) üçüncü oldu. 11 Yaş Kızlar kategorisinde Zeynep Mivra Türkkkan (Ordu) tek başına zirvede yer aldı. Asya Nilcan Sözkesen (Ordu) ise ikinciliği elde etti.

12 Yaş kategorisinde Kemal Burak Küçük (Ordu) birinci, Eymen Özşahin (Ordu) ikinci ve Muhammed Burak Gürkan (Ordu) üçüncü oldu. 12 Yaş Kızlar kategorisinde Bade Keskin (Ordu) birincilik aldı. Hafsanur Yağal (Ordu) ise ikinciliği elde etti.

Açık kategoride ise Yaşar Yağız Aslanbey (Ordu) birinci, Talha Şahin (Ordu) ikinci ve Muhammed Kuzey Berber (Ordu) üçüncü oldu. Açık Kızlar kategorisinde ise Begüm Özgül (Ordu) zirvede yer alırken, Zeynep Cansın Cellat (Ordu) ve Büşranur Dibekçi (Ordu) sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu.

8 İlin Satranç Sporcuları Fatsa’da Ter Döktü

29 Nis 2024 - 14:20 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu