İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında İkizce ilçesinde İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Uğur Kahyaoğlu
Uğur Kahyaoğlu Tüm Haberleri
İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü katılımıyla İkizce ilçesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu İkizce ilçe ziyaretine ilk olarak İkizce Kaymakamı Muhammed Fazıl Tüzel'i ziyaret ederek başladı. İlçenin eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirildi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı ile bir araya geldi. İkizce ilçesinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile bir araya gelen Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu eğitim öğretim çalışmaları, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi alarak yapılması gereken çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğrencilere yönelik uygulamaya koyulan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla Ordu Valiliği himayelerinde Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.  

MESEM faaliyetleri, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu TÜBİTAK, TEKNOFEST ile diğer proje ve yarışmaların başvuruları, Bölge ve Türkiye Finalleri'nde yapılacak çalışmalar ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi aldı. Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilere verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi.

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Mehmet Fatih Vargeloğlu, toplantıya katılımlarından ve Eğitim Kenti Ordu'ya yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. 

İkizce'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

29 Nis 2024 - 10:40 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Uğur Kahyaoğlu