Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli

Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF) ve Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği (FAYSİD) üyeleri tarafından Filistinli çocuklar için yardım kermesi düzenlendi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli
Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Fatsa'da, Fatsa Dernekler Federasyonu (FADEF) ve Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği (FAYSİD) üyeleri tarafından ilçenin Plevne Meydanı'nda düzenlenen yardım kermesinde, gönüllü ev hanımları yaptıkları gözlemeleri müşterilere satarak gelir elde etmeye çalıştılar.

Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli

Haftalık olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bayram sevinci yaşamayan çocuklar için düzenlenen kermeste, toplanan gelir AFAD aracılığıyla Filistin'deki çocuklara gönderilecek.

Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli

Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Dinç, “Geçtiğimiz günlerde ulusal ve egemenlik çocuk bayramımızı kutladık. Filistinli kardeşlerimizi, çocuklarımızı unutmama adına savaşın 200. gününde çocuklarına çocuklarımızın adına kermes düzenledik. Fatsa Dernekler Federasyonu ve Faysid adına Fatsalı hemşirelerimiz bizleri yalnız bırakmadı. Katılımdan dolayı bütün Fatsalı hemşirelerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli

Fatsa Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tikenoğlu, "Bugünkü buradaki kermesimizin asıl amacı 23 Nisan Bayramı. Dünyada çocuk Bayramı olarak kutlanıyor. Tek kutlanmayan çocuklarının Filistinli çocukların Bayramı yok. Bu acılı günlerde onlara bir nebze yardımcı olabilmek, acılarını paylaşmak amacıyla Fatsa'da kermes düzenledik. Fatsa'daki elde ettiğimiz gelirleri de direkmen AFAD aracılığıyla onlara göndereceğiz. Umarım iyi bir meblağ birikir, amacına ulaşır. Oradaki çocuklarımız bizim çocuklarımız. Onlar oradalar, bizim çocuklarımız da orada olabilirlerdi veya biz de orada doğmuş olabilirdik. Allah yardımcı olsun diyorum. Kermese katılan herkese de teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Fatsa'dan Filistinli Çocuklara Yardım Eli

FAYSİD Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Şahin ise, “Bizler Türkiye'de ülkemizde kendi çocuklarımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşku içinde kutlarken oradaki Filistinli çocuklarımızın bu Bayramı kutlayamaması, onların savaş altında olması doğrusu bize bu bayramı buruk yaşamamıza sebep oldu. Biz nerede bu Bayramı Dünya Çocuk Bayramı'nı yaşayamayan Filistin'in çocuklarımıza katkı sağlamak, onların da en azından aş bulma, yiyecek bulma noktasında desteklemek için bu kermesi onlar yararına düzenliyoruz. Bu kermesten elde ettiğimiz geliri AFAD aracılığıyla onlara ulaştırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

28 Nis 2024 - 12:40 Ordu/ Fatsa- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak