EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, Melet Irmağı kenarındaki arazinin satışa çıkarılmasına ilişkin, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne Ordu Satış Bürosu diyebiliriz. Mal varlığını satma rekoru kırdı” dedi.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli
EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli
Haber albümü için resme tıklayın

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Ordu Büyükşehir Belediye yönetimi arazi satışını ve borçlanmayı meslek haline getirdi.” diyerek Melet Irmağı kenarındaki arazinin satışa çıkarılmasına tepki gösterdi.

EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli

31 Mart seçimi sonrası 2. Meclis toplantısını yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Melet Irmağı kenarındaki arazilerinin de içinde olduğu 35 dönüm 29 parseli satış ve borçlanma talebi olmuştu. OBB Meclis toplantılarında arazi satışı ve borçlanma kararlarının olağanlaştırıldığını söyleyen Uzun, “OBB yönetimi belediyeyi borçlanma rekoru kırdı. Sürekli borçlanma yetkisi kararı çıkarılıyor. Yetmiyor, halkın arazilerinden alınan yeşil alan payları imara açılarak satılıyor. Şimdi de Durugöl Mahallesi’nde Melet Irmağı kenarındaki araziyi satışa çıkarıyor. Kimlere verecekleri de bellidir mutlaka. Rant belediyeciliğinde şampiyonluğu hak ediyorlar. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne Ordu Satış Bürosu diyebiliriz. Mal varlığını satma rekoru kırdı. Seçim öncesi yeşil alanları imara açarak satış rekoru kıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde kendi rekorunu kırmaya aday.” diye konuştu.

EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli

 “Borçlanmaya ve Arazi Satışına Son Verilmeli”

Belediyelerin gelir gider hesabına göre borçlanmalarının olabileceğini vurgulayan Uzun, “Belediyeler uzun vadeli borçlanmalarla halkın gereksinimlerini karşılama çalışmaları yaparlar. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi halkın öncelikleri yerine “belediyenin kaynaklarını yandaşlara nasıl aktarırız, çarçur ederiz” anlayışıyla hareket ediyor. Borç batağında olduğu halde yeniden borçlanıyorlar. AKP’nin kaybettiği belediyelerin yaptıkları borçlandırmalar dudak uçuklatıyor. Altınordu Belediyesi’nde bırakılan borç ortada. OBB’de yönetim değişmediği için borç oranının ne kadar olduğunu ancak Sayıştay’ın denetiminde öğrenebileceğiz. Borçlanmaya ve arazi satışa son verilmeli.” dedi.

EMEP: Arazi Satışına Son Verilmeli

“Sözünüzü Tutunuz”

Uzun, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in seçim vaadi olarak emeklilerle ilgili verdiği sözü anımsatarak, “Borçlanma ve arazi satışını bırakın, seçim döneminde verdiğiniz sözünüzü tutunuz. Öncelikle dolmuş esnafının 65 yaş üstü ücretsiz binenlerden kaynaklı alacaklarını ödeyin sonra da seçim nedeniyle verdiğiniz sözünüzü tutun. Emekliler için suda ve sosyal tesislerde yüzde 50 indirim; belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma hakkı sözünü unutturmayacağız. Bu sözünüzü 2. Meclis toplantısında da gündeme almadınız. 3. Meclis toplantısında gündeme alıp sözünüzü tutunuz. Söz vermek o kadar ucuz değil. Sözün arkasında durmayana ne denildiğini herkes bilir. Halkın acil gereksinimleri, beklentilerinin yaşama geçmesini bekliyoruz.” çağrısı yaptı.

28 Nis 2024 - 11:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak