Gözler Görüşmede: Özgür Özel Erdoğan'la ne Konuşacak?

Özgür Özel'in Erdoğan görüşmesi öncesi hazırlıkları: Görüşmede neler konuşulacak? Detaylar haberimizde...

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin ön hazırlıklarını açıkladı.

Özel, yapacağı konuşmanın içeriğine ilişkin bilgi vererek, "Erdoğan'ın gündemine hapsolmayacağız" dedi.

Özel, belediye başkanları, il başkanları, Parti Meclisi ve MYK ile toplantılar yaptığını belirterek, görüşmede öne çıkaracağı başlıkları anlattı. "Siyasette, münakaşa ile müzakere birlikte yürür" diyen Özel, milletin derdini anlatacağını ve Erdoğan'ın gündemine hapsolmayacaklarını vurguladı.

Görüşmede, belediyelerle ilgili önerilerin yanı sıra emeklilerin sorunları, atanamayan öğretmenler konusu, Can Atalay hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararı ve Gezi davası tutuklularına ilişkin hak ihlalleri gibi konuların ele alınacağını ifade eden Özel, ayrıca Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına kapatılması ve anayasal hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşlerine ilişkin kısıtlamaların kaldırılması yönündeki görüşlerini ileteceğini belirtti.

Dış politika konularına da değinecek olan Özel, Türkiye'nin dış ilişkilerine yönelik görüşlerini paylaşacak. Özel, Türkiye'nin dış politikasında iktidar-muhalefet ayrımı olmadığını vurgulayarak, Türkiye'nin güçlü bir dış politikaya sahip olması için birlik olunması gerektiğini ifade etti.

Gerginlik olmaması ve nezaketin ön planda olması gerektiğini vurgulayan Özel, "Hakaret, kavga yapmayacağımı" belirterek siyasetin dilinin düzeltilmesi gerektiğini dile getirdi. 

27 Nis 2024 - 21:24 - Siyaset