GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 08:20   Güncelleme : 19-04-2021 08:20

2. EL OTO DÜNYASI BURADA KURULACAK

2. EL OTO DÜNYASI BURADA KURULACAK

 

Altınordu Belediyesi, "Oto Galericiler Sitesi' projesinde çalışmalara start verdi. Proje tamamlandığında Altınordu bölgede ikinci el otomobil piyasasında önemli bir rol üstlenecek.

Altınordu Belediyesince, vatandaşların tüm ihtiyaçlarını aynı yerde karşılayabilecekleri alışveriş merkezi konseptinde tasarlanan ve Karacaömer mahallesinde 17 Bin 660 metrekare alan üzerinde yapımına başlanan projede; 9 Bin 235 metrekare kapalı alan, 2 bin 600 metrekare yeşil alan, 3 bin 800 metrekare açık otopark yer alıyor. 4 bloktan oluşan Oto Galericiler Sitesinde 62 adet oto galerinin yanında idari bina, Noter, oto ekspertiz, oto yıkama, kafe, kuaför, market gibi sosyal yaşam alanları da yer alıyor.

"Vizyonu Dünya Kenti Altınordu" hedefi ile yarışan şehirlerle rekabet edebilen, model, marka ve modern bir şehir için tarımdan turizme, kültürden sanata, teknolojiden ticarete her alanda projeler ürettiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Oto Galericiler Sitesi'nin tamamlandığında şehre değer, ticarete canlılık katacağını belirtti.

2. el otonun merkezi olacak

Projenin hayata geçirilmesinde iş birliği ve destekleri için oto galerici esnaflarına teşekkür eden Başkan Tören, "Altınordu Belediyesi Oto Galericiler Sitesi, galericilerimizin daha nezih ve çağın şartlarına uygun bir ortamda ticaret yapmalarını sağlayacak. Onlara daha sağlıklı bir iş ortamı sunmanın yanında daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari pazar oluşturmak amacıyla kurulan Oto Galericiler Sitemiz tamamlandığında esnafımızın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacak. Şehrimizin modern yüzü olacak bu merkez vatandaşlarımıza da büyük avantajlar ve kolaylıklar sunacak. Altınordu’ya yakışan sektörel ticaret merkezi olacak ve modern şehirleşmeye katkı verecek projemiz hayata geçmek için gün sayıyor. Şimdiden şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.

Galericiler heyecanlı

Oto Galericiler Sitesinde çalışmaların başlaması oto galerici esnafları tarafından sevinçle karşılandı. Ordu Oto Alım Satım ve Komisyoncuları Kooperatifi Başkanı Ahmet Şahin, "Galericiler Sitesi’nin yapımında projelendirilmesinde, esnafın yanında olduğu ve sözünde durduğu için Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören beye üyelerim ve şahsım adına teşekkür ederim. Projenin bitmesini heyecanla bekliyoruz” dedi. Haber merkezi