2 Kilo Et Yerine 6 Kilo Tavuk!

Son haftalarda tavuk etine rağbet olduğunu açıklayan Örnek Kasap işletme Sahibi Emrah Şensoy, insanların 2 kilo kırmızı et alacağına 6 kilo tavuk eti alabildiğini söyleyerek tavuk etinin çok sattığına dikkat çekti.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
2 Kilo Et Yerine 6 Kilo Tavuk!
Haber albümü için resme tıklayın

Ordu’da kırmızı et fiyatlarının aşırı artmasından dolayı vatandaşlar tavuk etine yöneldi. Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte vatandaşlarda ızgara için kırmızı et yerine ucuz olan tavuk etini tercih etmeye başladılar.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte Ordu’da vatandaşların da ızgaralık et için kasapların yolunu tuttuğunu açıklayan Örnek Kasap işletme Sahibi Emrah Şensoy, kırmızı et ile tavuk etinde fiyatların da arttığını vurguladı.

2 Kilo Et Yerine 6 Kilo Tavuk!

“Artan Talep Fiyatları da Artırıyor”

Tavuk etine artan talepten dolayı fiyatların da arttığını söyleyen Şensoy, “Kırımız et fiyatlarının artmasından dolayı vatandaşlar da 2 kilo et fiyatına 5-6 kilo tavuk alıyor. Ancak vatandaşların tavuğa aşırı talebi de tavuk eti fiyatlarını artırmaya başladı. Kırmızı etin fiyatı 550 TL iken bugün tavuk eti 110-190 lira aralığında bulunuyor. Talebin aşırı artması da tavuk etinin fiyatlarını artırdı. Neredeyse bir ayda 30-40 lira fiyatı arttı” ifadelerini kullandı.

2 Kilo Et Yerine 6 Kilo Tavuk!

“Tavuk Eti Talep Görüyor”

Izgara için tavuk etinin talep gördüğüne değinen Şensoy, “Bu mevsimde vatandaşlar ızgara yapmak için kasaplara akın etti. Izgara yapmak için de kırmızı etten daha çok tavuk eti talep görüyor. Fiyatları göz önünde bulunduran vatandaşlar 2 kilo et alacağına 6 kilo tavuk alıyor” diyerek açıkladı.

Diğer taraftan tavuk etinde artan fiyatlardan dolayı hükümette bir dizi önlem almaya başladı. Bu kapsamda yurtdışına tavuk eti ihracatı kısıtlanacak. Tavuk eti fiyatlarının daha da artmaması için önlemler de artırılıyor.

Özel Haber: Soner Özdemir

26 Nis 2024 - 15:10 Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir