Kültürün Gelişmesini Hedefleyen Proje

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, eğitimde işbirliğini ve bilim kültürünün geliştirilmesini hedefleyen önemli bir etkinlik olarak gerçekleşti.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi, "Eğitimde İşbirliği Protokolü" çerçevesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi. Sergide, öğrencilerin hazırladığı projelerin sergilenmesiyle bilim kültürünün geliştirilmesine katkı sağlanmış oldu. Açılışa, İlçe Kaymakamı Sayın Avni Kula, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Kına, İlçe Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul idarecileri katıldı. 

Kültürün Gelişmesini Hedefleyen Proje

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Okul Müdürü Hakkı Öztürk'ün açılış konuşmasıyla başladı. Sergide, 11 danışman öğretmen ve 48 öğrencinin özverili çalışmaları sonucunda hazırlanan toplamda 15 proje yer aldı. Bu projeler arasında 6 tasarım, 4 araştırma ve 5 inceleme bulunuyordu.

Bu etkinlik, öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerini geliştirmelerine ve yaratıcı projeler üretmelerine olanak sağlayarak, bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırma amacını taşıyor. 

26 Nis 2024 - 09:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz