Batum Shota Rustaveli Üniversitesi İle Eğitim İşbirliği

Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Merab Khalvashi ve beraberindeki heyet Ordu Üniversitesi’ni ziyaret ederek Ordu Üniversitesi ile birlikte eğitim iş birliği protokolü imzaladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri
Batum Shota Rustaveli Üniversitesi İle Eğitim İşbirliği
Haber albümü için resme tıklayın

Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Merab Khalvashi ve beraberindeki heyet Ordu Üniversitesi Prof. Dr. Orhan Baş’a ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Merab Khalvashi ve beraberindeki ekip Ordu Üniversitesi Yerleşkesi ile Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin derslik ve laboratuvarlarında incelemelerde bulundu.

Batum Shota Rustaveli Üniversitesi İle Eğitim İşbirliği

Ardından senato salonunda gerçekleştirilen toplantıda Ordu Üniversitesinin akademik ve fiziki gelişimine ilişkin sunum gerçekleştirildi. Rektörlük makam odasında devam eden ziyarette her iki üniversite arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi, ortak eğitim ve bilimsel projelerin hayata geçirilmesi, değişim programları ve gerçekleştirilecek bilimsel etkinlikler gibi birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. Orhan Baş gerçekleştirdiği konuşmada “Yaklaşık bir ay önce Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi ile eğitim iş birliği protokolü imzaladık. Üniversitemiz öğrencilerini de bu protokole dahil ederek güzel işler yapmayı hedefliyoruz. Üniversitemizdeki 14 fakülte ile Shota Rustaveli Devlet Üniversitesindeki fakülteler eş değer durumda, bu açıdan akademik olarak da iş birliğine hazır olduğumuzu belirtmek isterim. 28 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Batum’da ortak düzenleyeceğimiz uluslararası bir kongre olacak, akademik personel ve öğrencilerimizin bu iş birliğine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ziyaretlerinden dolayı Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Merab Khalvashi ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” dedi.

Batum Shota Rustaveli Üniversitesi İle Eğitim İşbirliği

Ordu Üniversitesi’nde ağırlanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Merab Khalvashi, “Ordu Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz eğitimde iş birliği ile dostluğumuzun daha da artacağına inanıyorum. Üniversitemize yapacağımız yeni kampüsümüz konusunda da kendilerinden bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz kongrenin de üniversitelerimiz adına önemli bir adım olacağını, ortak çalışmalarımızı artıracağını düşünüyorum.  Burada kendimizi Batum’da gibi hissettik, misafirperverliğinden dolayı Rektör Prof. Dr. Orhan Baş’a kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

26 Nis 2024 - 09:10 Ordu/ Ordu- Eğitim

Mahreç  Soner Özdemir