3 Birincilik Elde Ettiler

Altınordu'dan TÜBİTAK 2204-B Bölge Yarışmalarında büyük başarı.

Sibel Yılmaz
Sibel Yılmaz Tüm Haberleri
3 Birincilik Elde Ettiler
Haber albümü için resme tıklayın

Altınordu ilçesi, TÜBİTAK 2024 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda 79 projeyle yer alarak önemli bir katılım gösterdi. Bu projelerden 4'ü Samsun ilinde düzenlenen bölge finallerine katılma hakkı elde etti.

Bölge finallerine katılan 4 proje de büyük başarı elde ederek dereceye girdi. Yarışmada, Altınordu ilçesinin projeleri 3 birincilik ve 1 ikincilik derecesi kazandı.

3 Birincilik Elde Ettiler

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, başarı elde eden öğrencileri, danışman öğretmenleri ve okul yöneticilerini tebrik ederek, Türkiye finallerinde başarılar diledi. Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan projeler şu şekilde:

Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Ayşe Nil Eren, Masal Su Şenyurt ve Elif Çiçek Şen'in, öğretmenleri Mehmet Kutlu danışmanlığında Türkçe alanında hazırladıkları “Noktala-Moji” adlı projeyle bölge birincisi.3 Birincilik Elde Ettiler

Milli İrade Ortaokulu öğrencileri Eda Şahin ve Asya Sıla Tekneci'nin, öğretmenleri Hafize Nuray Ulutaş danışmanlığında teknolojik tasarım alanında hazırladıkları “Sokak Hayvanları İzleme ve Müdahale Sistemi” adlı projeyle bölge birincisi.

Ordu Özel Namık Altaş Koleji Ortaokulu öğrencisi Azra Yağmur Yılmaz'ın, öğretmeni Ferhat Karataş danışmanlığında teknolojik tasarım alanında hazırladığı “Yapay Zekâ Destekli Otonom Motosiklet Kask Tespiti” adlı projeyle bölge birincisi.

Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Barış Gençtoprak, Pelin Tiryaki ve Vehbi Kaan Çiftepınar'ın, öğretmenleri Ufuk Özcan danışmanlığında değerler eğitimi alanında hazırladıkları “Ağaçlara Kulak Verin Kâğıt İsrafına Son Verin” adlı projeyle bölge ikincisi oldu. 

25 Nis 2024 - 15:50 Ordu- Gündem

Mahreç  Sibel Yılmaz