Vatandaş Depozitoyu Ödemekte Zorlanıyor!

Ordu’da artan kiralık daire sıkıntısına işaret eden Emlakçı Aydın Durmaz, ev kiralarken bir ya da iki kira bedeli depozito alındığını söyleyerek vatandaşların ödemekte zorlandığını açıkladı.

Soner Özdemir
Soner Özdemir Tüm Haberleri

Bir taraftan artan kiralar nedeniyle Ordulu vatandaşlar, sıkıntı yaşarken diğer taraftan da yeni evlenecekler kiralık ev bulamıyor. Ordu’da düğün sezonunun gelmesiyle birlikte yeni evlenecekler kendilerine uygun buldukları kiralık dairelerin kaçmaması için çareyi ya erkenden kiralama yada depozito vermede buluyorlar.

Ev kiralamada da bir takım sıkıntılar yaşandığını açıklayan Durmaz Emlak Gayrimenkul İşletme Sahibi Aydın Durmaz, ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan sorunları açıkladı.

“Daireyi Görmeden Kiralamayın”

Piyasada yetkisiz emlakçıların ev kiralama ve satış yaptıklarını vurgulayan Durmaz, “İnternet üzerinden vatandaşlar kiralık daire konusunda dolandırılabiliyorlar. İnternet üzerinden daireyi görmeden adam kapora gönderiyor.  Bu daireyi ben alıyorum diyor.  Daha sonra telefonuna ulaşılmıyor.  Genelde bunu yetkisiz emlakçılar yani ayakçı dediğimiz piyasada dolaşanlar yapıyorlar” diyerek açıkladı.

Vatandaşları Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Ordulu vatandaşları uyaran Durmaz, “Daireyi görmeden yani emlakçı sözleşmeyi imzalamadan, bu tür alışverişler yapılmamalı. Yoksa internet üzerinden insanlar dolandırılıyor. Ordu’da bu pek olmuyor ancak olsa bile basına yansımıyor” ifadelerini kullandı.

Özel Haber: Soner Özdemir

24 Nis 2024 - 16:50 Ordu/ Ordu- Gündem

Mahreç  Soner Özdemir