Altınordu Belediyesi’nden Dolu Dolu Başlangıç

Altınordu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını bu yıl farklı bir boyuta taşıdı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün yeni kadrosunun girişimleri ile bayram coşkusu sadece kent merkezine değil, kırsal mahallelerdeki köy okullarına da taşındı.

Nergis KOBAK
Nergis KOBAK Tüm Haberleri
Altınordu Belediyesi’nden Dolu Dolu Başlangıç
Haber albümü için resme tıklayın

Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 23 Nisan kutlamalarını, kent merkezinin yanı sıra, kırsal mahallelerdeki köy okullarına da taşıdı. Müdürlüğün yeni kadrosunun düzenlediği etkinlikler, festivale dönüştü.
 
23 Nisan etkinliklerini, sosyal medya hesabından değerlendiren Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Onur Yılmaz, şunları ifade etti;

“Hazırlıklara 1 Hafta Önceden Başladık”

“Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak ilk organizasyonumuzu başarıyla tamamladık. Belediye Başkanımız Ulaş Tepe’nin milli bayramlar konusundaki hassasiyetini göz önünde bulundurarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimizi bir hafta öncesinden başlattık. Toplam 10 kırsal mahallemizde köy okullarında şenlikler düzenledik. Hafta sonu belediyemize ait mekânlarda şenlik organizasyonumuzu yoğun katılımlarla tamamladık.

Altınordu Belediyesi’nden Dolu Dolu Başlangıç

Farklı Noktalarda Etkinlikler

Pazartesi günü çocukların çok sevdiğini bildiğimiz Ceviz Adam Müzikali tiyatro gösterisini her biri tıklım tıklım dolu olan 3 seansta tamamladık. Aynı gün Ceren Özdemir Masal ve Oyun Evi’nde farklı bir noktada etkinliğimizde de çocuklar gönüllerince eğlendi.

“Festival Havası’nda Olsun İstedik”

Asıl etkinliğimiz ise bugündü(23 Nisan). Festival havasında bir gün olsun istedik. Akyazı sahilindeki etkinlik alanımızda bilim şov, mini disko, yüz boyama, maskotlar, şişme parkurlar, uzay küresi, sosis balon, boyama etkinlikleri, sihirbaz, ateşbaz, kukla gösterisi ve müzikli danslarla sevgili kardeşlerimiz unutulmaz bir bayram coşkusu yaşadılar. Her etkinliğimizde çocuklara Atatürk baskılı tişört, el bayrakları, balon, pamuk şeker hediye ettik. Akşam saatlerinde bando eşliğinde gerçekleştirdiğimiz, vatandaşlarımızın ad yoğun katılım gösterdiği kortejle birlikte bayram programımızı tamamladık.

“Güzel Bir Başlangıç Oldu”

Bir hafta boyunca binlerce kardeşimize erişim sağladık. Farklı mekânlarda farklı etkinlikler ortaya koyarak coşkuyu şehrin geneline yaymaya gayret gösterdik. Belediye Başkanımız Ulaş Tepe’nin göreve başlamasının akabinde atanmış bulunduğum Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevimin ilk etkinliğinde hızlıca aksiyon alıp coşkulu bir kutlama ortaya koymamızda emek veren başta birimimiz ekipleri olmak üzere Altınordu Belediyemizin tüm birimlerine ve emekçilerine çok teşekkür ediyorum.
Güzel bir başlangıç oldu. Dahasını ortaya koymak için çok çalışacağız. Selam ve hürmetlerimle…” 
 

24 Nis 2024 - 16:40 Ordu- Gündem

Mahreç  Nergis Kobak