Ordu'da Oryantiring Grup Müsabakaları Başlıyor!

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Oryantiring Küçükler, Yıldızlar (Erkek-Kız) grup müsabakaları Ordu'da start alıyor!

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Okul Sporları Daire Başkanlığı'nın faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinesinde düzenlenecek olan müsabakalar, 25 Nisan 2024 tarihinde Ünye'de Ünye Kent Meydanı-Kadınlar Yokuşu'nda heyecanla başlayacak. Heyecan dolu organizasyonda, 1 gün boyunca kıyasıya mücadeleler yaşanacak.

Teknik Toplantı Yapıldı

Müsabakalar öncesi, 24 Nisan 2024 tarihinde Ordu Stadyumu toplantı salonunda saat 17:00'da teknik toplantı düzenlendi. Toplantıda, organizasyonla ilgili tüm detaylar paylaşıldı.

Geniş Katılım Bekleniyor

Ankara, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Artvin, Ardahan, Amasya, Çorum, Bayburt ve Gümüşhane illerinden 83 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek organizasyonda, dereceye giren sporcular 22 Mayıs 2024 tarihinde Denizli'de düzenlenecek olan Türkiye Birinciliği'ne katılma şansı yakalayacak.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç Heyecanlı

Organizasyonla ilgili açıklama yapan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Sporun şehri Ordu'muzun güzide ilçelerinden Ünye'mizde Küçükler, Yıldızlar Oryantiring Grup Müsabakalarına ev sahipliği yapacağız. Gelecek sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. İnşallah bizlerde sporcularımıza en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Tüm hemşerilerimizi 25 Nisan'da yapılacak olan turnuvayı izlemeye ve sporcularımızı desteklemeye davet ediyorum." dedi.

24 Nis 2024 - 08:45 - Spor

Mahreç  Salih Can Ongun