Ordulu Oyuncular Gümüşhane'de Şampiyonluğa Ulaştı

Gümüşhane Süper Amatör Lig'de mücadele eden Gümüşhane Üniversitesi Futbol Kulübü, lig sonunda şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Adını Bölgesel Amatör Lig'e yazdıran Gümüşhane ekibinde ise Ordulu futbolcular Furkan Şendere ve Mücahid Bayramiç sezon boyunca sahaya yansıttıkları performans ile taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı.

 Sezon başında Gümüşhane ekibine transfer olan Ordu futbolunun yetiştirdiği iki önemli yetenek yaptıkları gol ve asist katkıları ile şampiyonluğun mimarlarından oldular.

 

Şendere'den 14 Gol 10 Asist Katkısı

 

52 Orduspor Futbol Kulübü'nün ardından Bölgesel Amatör Lig ekibi Ulubey Belediyespor formasını terleten 2002 doğumlu sağ kanat oyuncusu Furkan Şendere, Gümüşhane ekibinde ortaya koyduğu futbolla da gözlerin pasını sildi. Şendere, sezon boyunca sahaya çıktığı 15 maçta  14 gol 10 asist katkısı yaparak takımının gol yollarında etkili ismi oldu

 

Bayramiç'ten 7 Asistlik Katkı

 

Ordu'da uzun yıllar boyunca Ordu 1. Amatör Lig'de top koşturan 2003 doğumlu sağ bek oyuncusu Mücahid Bayramiç ise sezon boyunca bir bek olmasına rağmen hücuma verdiği katkılar ile dikkat çekti. Ofansif bir bek olarak takımının gol sorunu çektiği anlarda yaptığı asistler ile sahneye çıkan 21 yaşındaki Bayramiç, toplamda 1 gol 7 asistlik katkı verdi.

 

Gümüşhane Üniversitesi Futbol Kulübü, ile başarılı bir sezonu geride bırakan Furkan Şendere ve Mücahid Bayramiç'in önümüzdeki sezon da Gümüşhane ekibiyle Bölgesel Amatör Lig'de top koşturması bekleniyor.

23 Nis 2024 - 19:58 Ordu/ Ordu- Spor

Mahreç  Salih Can Ongun