Erken Seçim Sinyalleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında yerel seçim sonuçları ve gelecekteki genel seçimler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Salih Can ONGUN
Salih Can ONGUN Tüm Haberleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında yerel seçim sonuçları ve gelecekteki genel seçimler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Destici, erken seçim ihtimaline dair değerlendirmelerde bulunarak, 2027 yılında seçimin gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Destici, yaptığı açıklamalarda öne çıkan noktalar arasında, CHP'nin erken seçim talebinin zayıf olduğunu belirterek, "CHP erken seçim talebinde bulunamaz çünkü aldığı oy yüzde 37 değil." ifadelerini kullandı. Ayrıca, AK Parti'nin oy oranını değerlendirirken MHP ve Büyük Birlik Partisi'nin desteğini de göz önünde bulundurarak, AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'larda olduğunu dile getirdi.

Erken seçim senaryosuna ilişkin tahminlerini de paylaşan Destici, "Ben erken seçimin normal zamanından bir yıl önce, yani 2027 yılında yapılacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu. Anayasa değişikliklerinin seçim tarihini etkileyebileceğini belirten Destici, mevcut durumda bile seçimin 4 yıl sürmeyeceğini vurguladı.

Öte yandan, yerel seçim sonrası siyasi atmosferin olumlu bir seyirde olduğunu belirten Destici, diğer alanlarda da uzlaşının sağlandığını ifade etti. Erken seçim gündeminin şu an için olmadığını dile getirdi.

Mustafa Destici'nin değerlendirmeleri, siyasi arenada yakın zamanda yaşanabilecek gelişmeler konusunda dikkatleri üzerine çekerken, 2027 yılına dair seçim tahminleri de merak konusu oldu.

23 Nis 2024 - 19:45 - Siyaset

Mahreç  Salih Can Ongun